Profile aluminiowe – co warto o nich wiedzieć?

0
14175

Konstrukcyjne profile aluminiowe

Do budowy różnego rodzaju konstrukcji wewnętrznych i zewnętrznych coraz częściej używamy profili aluminiowych. Pozwalają one na łatwe i szybkie tworzenie ścian działowych, nowoczesnych ścian osłonowych, konstrukcji okienno-drzwiowych oraz wielu innych, dostosowanych do naszych indywidualnych potrzeb.

Warianty profili aluminiowych

Producenci profili aluminiowych oferują nam swoje produkty w wielu wariantach długości, szerokości, a także zastosowania i przeznaczenia. Konstrukcje okienno-drzwiowe pozwalają nam na zachowanie izolacyjności termicznej, możliwość tworzenia konstrukcji jedno oraz dwuskrzydłowych, otwieranych na zewnątrz lub do wewnątrz, zastosowania różnorodnych wypełnień (np. szkło, płyta meblowa). Systemy przesuwne i przeciwpożarowe sprawdzą się nie tylko w budowlach indywidualnych, ale także w budynkach użyteczności publicznej. Systemy harmonijkowe pozwalają nam na konstruowanie drzwi harmonijkowych i aranżację szerokich, otwartych przejść, zaś dzięki systemom fasadowym jesteśmy w stanie projektować ściany o kształtach prostych i złożonych, o podwyższonej izolacyjności termicznej. Ciekawym pomysłem na zastosowanie konstrukcyjnych profili aluminiowych są systemy zadaszeń ogrodów zimowych, które mogą, ale nie muszą być izolowane termicznie. Poszczególne konstrukcje systemów ogrodowych przystosowane są do wypełnień z poliwęglanu komorowego, jak i szkła pojedynczego, jedno lub wielokomorowego i zespolonego, do zastosowania różnego rodzaju systemu rynnowego oraz zapewniają szeroki wybór kolorów z palety RAL.

Profile aluminiowe – jak wybrać najlepszy?

W internecie znajdziemy informację na temat wielu producentów i dystrybutorów różnego rodzaju konstrukcyjnych profili aluminiowych. Jednym z nich jest powstała w 2002 roku firma Aliplast, posiadająca w Polsce sieć dystrybucyjną oraz linię produkcyjną systemów aluminiowych. Na ich stronie internetowej https://www.aliplast.pl/ możemy zapoznać się z bogatą ofertą firmy, która pozwala na dostosowanie konstrukcji do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here