Internet jest dostępny obecnie prawie wszędzie i stanowi nieodłączną część życia każdego człowieka. Sytuacja na świecie spowodowała, że większość firm przeszła na pracę zdalną. Jest to możliwe dzięki dostępowi do sieci.

Globalna sieć komputerowa

Jest to również możliwość dotarcia do szerszego grona klientów, ponieważ tradycyjny metody marketingowe nie są już tak skuteczne. Internet to inaczej globalna sieć komputerowa, która łączy komputery na całym świecie i umożliwia komunikację ludziom z różnych regionów. W takiej sytuacji ograniczenia terytorialne nie są żadną przeszkodą. Żeby korzystać z internetu niezbędne jest posiadanie modemu, łącza satelitarnego lub linii radiowych. Internet przede wszystkim umożliwia wyszukiwanie informacji, dzięki czemu kilka sekund wystarczy, żeby znaleźć dane o interesującym zagadnieniu. World Wide Web, czyli inaczej WWW, to system usług internetowych. Jednolita identyfikacja maszyn w internecie jest możliwa dzięki ustaleniu adresu IP. Występuje w postaci numeru z określonym interfejsem sieciowym oraz grupą interfejsów, które są oparte na specjalnym protokole IP. Internet powstał w latach 60-tych XX wieku. W 1962 roku przez rząd USA została powołana ARPA, która opracowała wstępne projekty dotyczące obronności. Była ona również głównym fundatorem, ponieważ finansowała badania techniki komputerowej. 

Wymiana zasobów między komputerami

Głównym celem programistów było opracowanie takiego połączenia, które umożliwi wymianę zasobów między komputerami oddalonymi od siebie. Warto zauważyć, że projekt podlegał ścisłej kontroli agencji rządowej. Etapem przełomowym było zbudowanie programów, które w przyszłości będą służyć wymianie poczty e-mailowej. Projekt otwartej architektury sieciowej został zgłoszony w 1973 roku. Szczególnie ważnym pojęciem jest adresowanie, które dotyczy numeru portów, adresu IP oraz adresu fizycznego. Dostęp do internetu nie jest jedyną usługą proponowaną przez dostawców. Najpopularniejsze to hosting stron www, poczta e-mail oraz filtry, które chronią przed niebezpiecznymi oraz niechcianymi treściami. Firma https://www.tygrys.net/  od wielu lat działa na rynku i posiada duże doświadczenie w branży internetowej. Oferty internetu oraz telewizji są dostępne w atrakcyjnych cenach. Warto również skorzystać ze specjalnego pakietu, który łączy telewizję oraz internet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here