Z e-papierosów korzysta coraz więcej osób. Często sięgają po nie byli palacze, lub osoby pragnące ograniczyć ten nałóg. E-papierosy umilą czas na świeżym powietrzu oraz w twoim miejscu zamieszkania, pozostawiając przyjemny aromat liquidu. Oprócz samego e-papierosa, warto również pomyśleć o najbardziej przydatnych akcesoriach pomocnych w jego używaniu. Poniżej podpowiemy w co warto się zaopatrzyć by e-papieros działał bez zarzutu, przez długi czas.

Baterie, atomizery i inne ważne elementy

Żaden e-papieros nie będzie działał bez źródła zasilania, którym jest bateria lub akumulator. W pierwszym przypadku – bateria stanowi odłączany element e-papierosa. Dzięki temu możemy w każdej sytuacji odłączyć wyciągnąć baterię i zamienić na inną, naładowaną. Akumulatory są natomiast zamontowane na stałe w e-papierosach, a tym samym trzeba je regularnie ładować. Dlatego w ich przypadku – należy dysponować dedykowaną do danego urządzenia ładowarką.

Atomizery to drugi ważny element. Składa się z: grzałki i zbiornika, gdzie będziemy umieszczać liquid. Wybór atomizerów jest bardzo szeroki. Osoby początkujące mogą sięgać po modele z prostą wymianą grzałki. Warto kontrolować stan grzałki w czasie używania e-papierosa, by nie była zbyt zabrudzona osadem. Przeglądając dostępne grzałki weź pod uwagę dostępność i cenę nowych.

Szkła w e-papierosach to niezwykle pomocne elementy. Dzięki nim, możemy sprawdzić ilość liquidu, jaka pozostała w zbiorniku, a w przypadku jego braku – uzupełnić. Jedną z najczęstszych przyczyn awarii grzałek jest ich odpalenie bez zanurzenia w liquidzie. Warto wybierać szkła od renomowanych dostawców, które nie będą posiadać stępionych krawędzi ani najmniejszych opiłków.

Grzałki to elementy najbardziej wrażliwe w niemal każdym e-papierosie. Niestety, ale najszybciej ulegają awarii i najczęściej trzeba je wymieniać. Każde użycie e-papierosa jest równoznaczny z niewielkim, lecz stopniowym zużyciem grzałki. Zaleca się, by dokonywać wymiany grzałki – w zależności od częstotliwości używania – co miesiąc.

Pozostałe mniej i bardziej ważne elementy w e-papierosach

Waty to elementy odpowiedzialne za wytwarzający się dym. Znajdują się we wnętrzu kartridża urządzenia i niestety często są elementem pomijanym. Najczęściej, używa się waty bawełnianej organicznej, która jest wytrzymała i bezpieczna w użyciu. Podczas uruchomienie papierosa, wata jest nasączana liquidem. Grzałka powoduje jego odparowanie, co doprowadza do powstania chmury podczas przepływu powietrza.

Ustniki do atomizerów to elementy wymienne, które mają bezpośredni kontakt z naszymi ustami. Dostępne ustniki mogą mieć inny kształt i odmiennie wyprofilowany „dziubek”. Ponadto, ustniki są pomocne w dozowaniu ilości przyjmowanego liquidu. Niektóre pozwalają także na wykonywanie trików z dymem – to opcja dla bardziej zaawansowanych vaperów.

Druty to również elementy przeznaczone dla osób wprawionych. Za ich pomocą możemy przygotować własnoręczne grzałki, dobrane idealnie pod kątem naszych preferencji.

Dobrym pomysłem będzie także zaopatrzenie się w etui na e-papierosa. Wiele modeli tych urządzeń ma dedykowaną do nich osłonę. Jest to rozwiązanie idealne dla osób, które często podróżują z e-papierosami i chcąc uniknąć ich przypadkowej awarii. Na popularności zyskują także koszulki na akumulatory – czyli specjalne osłony, które z łatwością mogą zastąpić oryginalną folię termokurczliwą.

Artykuł powstał przy współpracy z liquider.eu – sklepem internetowym i siecią sklepów stacjonarnych z asortymentem dla e-palaczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here