Dolegliwości skórne mogą przywołać wiele nieprzyjemnych odczuć. Tworzące się na ciele zmiany niekiedy bolą, swędzą, drażnią, jak również powodują psychiczny dyskomfort i przywołują kompleksy. Jednym z tego rodzaju zmian są kaszaki. Czym jest kaszak? W jakich miejscach najczęściej powstaje? Jakie są przyczyny wyrastania tego rodzaju tworów? Jak je leczyć? Gdzie pozbyć się męczącego problemu kaszaków?

Czym jest kaszak?

Kaszak to zmiana, wytwarzająca się na ciele człowieka, zazwyczaj w miejscu wyżynania się włosa na skórze. Charakterystycznym jest powstawanie ich w okolicach mieszka włosowego oraz gruczołów łojowych. Najczęściej na partiach ciała takich jak głowa, tułów, wargi sromowe, moszna czy pod pachami. Klasyczny, nieprzyjemny i nieładnie wyglądający twór najczęściej przyjmuje postać niewielkiej krosty w kolorze cielistym, z widocznie zarysowana białą końcówką. Jest to pewnego rodzaju torbiel gruczołu łojowego, powstała w wyniku zablokowania kanalika wyprowadzającego na zewnątrz organizmu sebum gromadzone pod powierzchnią skóry.

Kaszaki tworzą się na skutek:

– nieprawidłowej, nieregularnej i niedokładnej pielęgnacji twarzy i skóry,
– stosowanie źle dobranych środków, preparatów i kosmetyków,
– intensywnego, niezdrowego i długotrwałego opalania – naturalnego oraz w solarium,
– urazu, otarcia i zaplenia mieszków włosowych,
– wieku,
– nieprawidłowej diety,
– i wielu innych.

Jak się leczy kaszaki – diagnoza i postępowanie

Kaszaki, to twory, które można traktować na wiele sposób. Wielu pacjentów stara się samemu usunąć tego rodzaju zmiany, jednakże najbardziej skutecznym oraz bezpiecznym sposobem jest poddanie się profesjonalnemu zabiegowi.

Gabinet medycyny estetycznej wrosinski.pl to miejsce, w którym można wykonać wszelkie działania zapobiegające odrastaniu i tworzeniu się kaszaków w sposób profesjonalny, bezbolesny oraz skuteczny.

Jak się leczy kaszaki?

Choć kaszaki z łatwością można pomylić z włókniakiem lub tłuszczakiem, to profesjonalny, doświadczony lekarz nie będzie miał problemu z ich odróżnieniem. W przypadku, gdy twory te nie znikną samoistnie należy poddać się pewnym działaniom, które doprowadza skórę do prawidłowego rozwoju. Stosowanie wszelkiego rodzaju maści i preparatów może nie przynieść oczekiwanych efektów. A rozdrapywanie czy nakłuwanie kaszaka doprowadzić do poważnego zakażania. W przypadku rosnącej i uciążliwej zmiany warto zatem wykonać zabieg chirurgiczny. Działania te prowadzone są w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent nie odczuwa bólu ani związanego z czynnościami dyskomfortu. Usunięcie tworu może pozostawić po sobie niewielką bliznę lub mało widoczne zagłębienie.

Wśród znanych i popularnych technik pozbywania się kaszaków jest również krioterapia. Traktowanie miejsca bardzo niskimi temperaturami – wymrażanie. Technika ta daje równie skuteczne efekty, jednakże jest bardziej przyswajalna dla pacjentów. Nie powoduje uszkodzeń struktury skóry, jest całkowicie bezinwazyjna, jak również nie pozostawia żadnych blizn pozabiegowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here