O drzwiach i bezpieczeństwie

0
74929

Zakup drzwi wejściowych do domu to inwestycja na długie lata. Nie da się ukryć, że jest to także spory wydatek. Dokonując takiego wyboru powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na to czy chronią przed utratą ciepła czy hałasem dobiegającym z zewnątrz podczas burzy, ale także przed włamaniem, które jest w dzisiejszych czasach niestety coraz częstszym zjawiskiem. A zatem, jak wybrać bezpieczne zewnętrzne drzwi antywłamaniowe?

Panuje powszechne przekonanie o tym, że im solidniejsze drzwi, tym lepiej. Jest to stwierdzenie prawdziwe, po warunkiem, że są one częścią przemyślanego systemu zabezpieczeń. Włamania do domów jednorodzinnych w dzisiejszych czasach mają miejsce coraz częściej, a włamywaczom na rękę są brak alarmu, zasłaniające dom drzewa i duża odległość od sąsiadów. Jeśli więc chcemy prawidłowo zadbać o poczucie bezpieczeństwa nie tylko nasze, ale też innych domowników, powinniśmy przemyśleć sprawę, przed dokonaniem wyboru.

Cechy dobrych drzwi zewnętrznych

Dobre drzwi zewnętrzne zapewniające bezpieczeństwo muszą posiadać podstawową cechę, jaką jest mocna konstrukcja. Stalowa rama bywa dodatkowo wzmacniana kratownicą, pionowymi lub poprzecznymi wspornikami. Taki szkielet jest w całości osłonięty blachą trwale zamocowaną, a więc przyspawaną albo zgrzaną punktowo. Dobrej jakości drzwi są zbudowane z wielu warstw. Jako wypełnienie stosuje się m.in. wełnę mineralną, pianki poliuretanowe, niekiedy płyty drewnopochodne. Od warstwy licowej zależy wygląd skrzydła. Drzwi antywłamaniowe są ciężkie, osadza się je więc nie na dwóch, ale trzech lub czterech wzmocnionych zawiasach. Zwykle zaopatrywane są one w osłony, niektórzy producenci oferują też drzwi z zawiasami ukrytymi. Oba warianty utrudniają sforsowanie wejścia.

By dom był miejscem bezpiecznym, warto jednak zainstalować cały system zabezpieczeń, który będzie obejmował odpowiednio wyposażone okna, drzwi balkonowe oraz drzwi wejściowe, które powinny być drzwiami antywłamaniowymi. Nie wolno również zapominać o systemie alarmowym czy instalacji monitoringu domu. Te ostatnie są fundamentalnym elementem jeśli chodzi o bezpieczeństwo domu. Zewnętrzne bezpieczne drzwi Bydgoszcz od https://tessa.com.pl/ są oczywiście podstawowym elementem całego systemu zabezpieczeń. Drzwi antywłamaniowe odróżniają się bowiem od zwykłych, wejściowych tym, że trudniej je sforsować , na przykład siłą czy otworzeniem zamka.

Bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich to wartości, o które powinniśmy zdecydowanie zadbać. Nie kuśmy losu i zabezpieczmy się tak, aby żadne nieprzewidziane wydarzenia nie miały u nas miejsca, a nasz dom był dla nas miejscem spokoju i wyciszenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here