Do pielęgnacji i stylizacji włosów wykorzystujemy różne kosmetyki oraz akcesoria, które pozwolą nam osiągnąć wymarzoną fryzurę. Co warto mieć w domu, aby zadbać o idealnie ułożone włosy? Poniżej akcesoria, których nie powinno zabraknąć w męskiej łazience – oto nasz TOP 4.

Suszarki do włosów

Jednymi z podstawowych narzędzi używanych zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn są suszarki do włosów – do wyboru jest wiele modeli, o mniejszym lub większym stopniu zaawansowania. Przede wszystkim jej zadaniem jest suszenie włosów, ale efekt zależy od modelu – wybór suszarki może znacznie wpłynąć zarówno na wygląd, jak i kondycję włosów.

Warto zainwestować w wysokiej jakości model, który je ochroni – np. z opcją zimnego powietrza. W przypadku wybranych fryzur delikatny nawiew ciepłego powietrza jest jednak pomocny, dlatego najlepszym wyborem będą suszarki do włosów mający dwa rodzaje nawiewów – ciepły i zimny.

Suszarki do włosów z jonizacją

Suszarki do włosów z jonizacją to obecnie popularny wybór – mogą poprawić wygląd włosów, dlatego wiele modeli ma jonizator wydmuchiwanego powietrza. Dzięki temu rozwiązaniu jony naładowane ujemnie zapobiegają elektryzowaniu się włosów i wygładzają łuski, dzięki czemu włosy nie są nadmiernie przesuszone i pozbawione blasku. Szukając suszarki, warto rozważyć zakup tego modelu.

Maszynki do włosów

Większość panów nie wyobraża sobie układania fryzury bez maszynki do włosów. Coraz częściej wykorzystujemy je też w domu. Na rynku jest wiele maszynek do strzyżenia włosów i można dopasować idealny produkt do rodzaju wymarzonej fryzury. Wybierając konkretną, zwróć uwagę na rodzaj zasilania, szerokość ostrza, moc, materiał wykonania, dodatkowe funkcje. Golarka może być wielofunkcyjnym narzędziem, ale wart uwagi jest też trymer do włosów i brody.

Trymery do włosów

Precyzyjny i łatwy w utrzymaniu w czystości trymer to kolejna – obok maszynki do włosów – niezbędna rzecz do stylizacji włosów. Trymer będzie dobry do stylizacji, wykończeniu fryzury czy też wymodelowania brody. Są też dodatkowo trymery do usuwania włosów w nosie i uszach.

Wybór modeli jest ogromny – trymer do włosów pozwoli wygolić wybrane wzory, przytnie włosy nawet w trudno dostępnych miejscach itd. Wyróżnia się szczególną precyzją, dlatego warto wybrać model dokładny, z wysokiej jakości materiałów, wyposażony w dobre ostrza.

Poza tym wśród akcesoriów do włosów, które mogą się zawsze przydać, są także gumki, spinki, szczotka do układania, a także opaski. Ich wybór zależy jednak od rodzaju fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here