Broń to nie wszystko – wie o tym każdy myśliwy. Równie istotne są inne akcesoria, które przy sobie posiada i które wspomagają go w polowaniu, jak również odzież, która chroni przed warunkami zewnętrznymi. Dlatego też, zanim dołączysz do miłośników podchodzenia zwierzyny, powinieneś zadbać o zgromadzenie całego wyposażenia.

Odzież i obuwie – podstawa twojego zdrowia

Pierwsze, po co powinieneś sięgnąć, to obuwie oraz odzież, które dedykowane są dla myśliwych. Na polowanie nie możesz iść w pierwszych ciuchach, które znajdziesz w szafie, ponieważ nie zapewnią ci one ani odpowiedniej wygody, ani ochrony, ani też nie będą tak wytrzymałe, jak powinny.

Dlatego zacznij od zakupu spodni, kurtki i butów myśliwskich. Ubrania powinny być wykonane z mocnych, trwałych materiałów, których nie rozedrze byle gałązka. Ważne jest także, aby nie przemakały – w końcu nigdy nie wiesz, kiedy spadnie niespodziewany deszcz, ani ile rosy zbierze się na trawie i krzewach. Chodzenie w przemoczonych ciuchach to nic przyjemnego, dlatego lepiej, aby było dobrze zaimpregnowane.

Ubrania myśliwskie powinny być też dopasowane do temperatury otoczenia. Zadbaj o to, aby nawet zimą czy jesienią nie tylko grzały i osłaniały od wiatru, ale i odprowadzały na zewnątrz nadmiar ciepła z twojego ciała, pojawiający się podczas wysiłku. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko pojawienia się potu, co pomoże ci uchronić się przed grypą i zachować higienę.

Niemniej istotna jest funkcjonalność i komfort noszenia. Dlatego ubrania myśliwskie produkowane są z wygodnych materiałów i skrojone tak, aby pozostawiały swobodę ruchu. Posiadają też wiele praktycznych, zapinanych kieszeni na drobne akcesoria.

Obuwie, oprócz tych cech, co ubrania, powinno być także wyposażone w solidną podeszwę o wysokiej przyczepności do podłoża. Może cię ona ochronić przed poślizgnięciem się i upadkiem na błocie czy mokrych liściach.

Wszystko miej pod ręką!

Myśliwi zawsze posiadają przy sobie sporo przedmiotów, wspomagających polowanie. Powinny znajdować się pod ręką, ale na pewno nie dasz rady każdej rzeczy zabrać do kieszeni. Dlatego zaopatrz się w mocny plecak lub wygodną torbę, a także solidny pas. Przy nim będziesz mógł też trzymać dodatkowe akcesoria, jak choćby nóż, amunicja czy ładownica.

Drobne akcesoria, które musisz mieć

Idąc na polowanie, musisz liczyć się z tym, że spotkać cię mogą różnorodne przygody. Nieprzyjazna aura, nagły wypadek czy inne nieprzewidziane zdarzenie nie powinny jednak wpływać na twoje bezpieczeństwo, komfort czy po prostu przyjemność. Dlatego lepiej zabezpieczyć się zawczasu i mieć przy sobie komplet akcesoriów, które nie tylko pomogą w tropieniu i polowaniu, ale też o ciebie zadbają.

Sklep myśliwski ze sprzętem na polowanie oferuje wszystko, co niezbędne podczas takiej wyprawy, zaczynając od noży i latarek, poprzez repelenty i impregnaty, a na śpiworach i termosach kończąc. Przejrzyj jego ofertę i wybierz dla siebie wszystko, czego nie powinno zabraknąć w twoim wyposażeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here