Co nas najbardziej irytuje, gdy mamy skorzystać z usług państwowego systemu ochrony zdrowia? Zazwyczaj narzekamy na długie kolejki do specjalistów, gdyż w niektórych wypadkach musimy czekać kilka miesięcy, a nawet lat, aby móc skonsultować swoją przypadłość i zadbać o zdrowie. Pozornie rozwiązaniem mogą być prywatne wizyty, ale nie każdy z nas ma na to środki, podobnie jak na specjalistyczną diagnostykę. Jak więc sobie poradzić? Ciekawą propozycją jest prywatne ubezpieczenie zdrowotne.

Zalety prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego

Za niewiele ponad kilkadziesiąt złotych miesięcznie w ramach dodatkowego ubezpieczenia medycznego możemy skorzystać z:

  • pomocy ambulatoryjnej, pielęgniarskiej,
  • badań obrazowych (RTG, tomografia itp.),
  • badań krwi, tkanek,
  • dostępu do infolinii,
  • wizyt u specjalisty,
  • rehabilitacji,
  • wizyt u lekarza internisty.

Dokładny zakres i limity wizyt/usług znajdziemy w umowie ubezpieczenia. Co istotne, dostęp do usług jest niemal błyskawiczny – wizytę u np. endokrynologa jesteśmy w stanie uzyskać w ciągu dwóch tygodni. Za usługi, które mieszczą się w zakresie i limitach ubezpieczenia nie płacimy, co już w pierwszym miesiącu trwania umowy może oznaczać kilkaset złotych oszczędności.

Bez względu na to, jaką formę ochrony wybierzemy, nadal jesteśmy zobowiązani opłacać obowiązkową składkę zdrowotną – samodzielnie gdy jesteśmy przedsiębiorcą lub za pośrednictwem pracodawcy, który odprowadza składki w naszym imieniu. Dzięki niej mamy możliwość korzystania ze zwolnień lekarskich, uzyskiwania recept na leki refundowane czy możemy korzystać ze specjalistycznych metod leczenia (operacje, leczenie onkologiczne), które może nie być dostępne prywatnie.

Gdzie możemy wykupić dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne?

Z usług podmiotów medycznych często korzystamy w ramach zatrudnienia na umowę o pracę. Firmy te proponują pracodawcom rozwiązania, dzięki którym możemy niewielkim kosztem zyskać dostęp do specjalistów i badań. Nie zawsze jest to korzystna opcja, gdyż możemy być ograniczeni ofertą jednej placówki i np. specjalista, na którym nam najbardziej zależy, nie będzie dostępny w okolicy.

Nie każde przedsiębiorstwo oferuje dodatkową opiekę medyczną, w związku z czym, jeśli chcemy zadbać o swoje zdrowie, musimy na własną rękę znaleźć korzystną ofertę. Do wyboru mamy wspomniane sieci placówek medycznych oraz towarzystwa ubezpieczeniowe. Każdy z tych podmiotów oferuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne w kilku wariantach cenowych i z różnym zakresem. Jak wybrać idealną ofertę? O tym poniżej.

Jak wybrać prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Najważniejszym kryterium, które musimy wziąć pod uwagę, jest mapa dostępnych specjalistów, badań i innych usług medycznych, które nas interesują. Dopasowanie oferty do własnych potrzeb jest kluczowe – w przeciwnym razie możemy wybrać propozycję, która okaże się niekomfortowa, zmusi nas do dojazdów czy wręcz rezygnacji z niektórych usług. Mapa specjalistów i innych usług jest mocno powiązana z zakresem ubezpieczenia. Z tego powodu należy dokładnie rozważyć, z pomocy jakich lekarzy chcemy skorzystać. Ile kosztuje prywatna opieka medyczna? W zależności od pakietu miesięcznie będziemy płacić od kilkudziesięciu do ponad stu złotych. Ostateczna kwota zależy również od tego, czy do ubezpieczenia zgłaszamy członków rodziny.

Mieszkasz na Ursynowie i chcesz zadbać o swoje zdrowie, ale nie masz czasu na wertowanie i porównywanie wielu ofert? Przyjdź do biura Eurofinance Ubezpieczenia Warszawa Ursynów, gdzie pomagamy naszym klientom wybrać najkorzystniejsze rozwiązania. Z nami znajdziesz dodatkowe ubezpieczenie medyczne, które spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here