Big Bud to odmiana popularna od wielu lat. Po jej nasionka chętnie sięgają nasi krajowi odbiorcy i kolekcjonerzy, którzy włączają je do swoich zbiorów. Big Bud może pełnić ważną rolę w Twojej kolekcji – możesz łączyć ją z innymi pokrewnymi odmianami, tworząc bardziej rozbudowane sekcje. Możesz też traktować Big Bud jako zwieńczenie i kluczowy element całej gablotki. Dla wielu kolekcjonerów odmiana ta jest pierwszą i podstawową, od której zaczynali tworzyć swoje kolekcje. Poniżej przybliżamy temat odmiany Big Bud oraz podpowiadamy gdzie warto się zaopatrzyć w to nasionko. 

Nasiona Big Bud – kultowe i niezmiennie popularne 

O popularności nasion Big Bud zadecydowało kilka czynników. Warto wspomnieć o samym fakcie, że Big Bud jest odmianą zdolną wytwarzać dużą ilość nasion. Dzięki temu była wielokrotnie stosowana do produkcji nowych, eksperymentalnych hodowli. Obecnie, geny odmiany Big Bud stanowią mieszankę różnych jej przodków, którzy mieli wpływ na jej wyjątkowe właściwości. 

Największą popularnością cieszą się nasiona marihuany Big Bud feminizowane oraz w wersji autoflowering. Pierwszą kategorię tworzą nasiona poddane specjalnej selekcji genetycznej, która gwarantuje, że w jej wnętrzu znajdują się wyłącznie geny żeńskie. Autoflowering to natomiast odmiana wyposażona w specjalny „program genetyczny”, ułatwiający kwitnienie. 

Historia nasion Big Bud 

Bid Bud ma dość rozbudowaną historię, która zaczyna się w dekadzie lat 80. Wówczas, rozmaite mieszanki nasion wędrowały pomiędzy dwoma głównymi ośrodkami konopnymi – w USA i Holandii. Prowadzone w nich badania nad krzyżowaniem oraz łączeniem różnych odmian doprowadziły do powstania wielu znanych i stosowanych do dziś krzyżówek. 

Eksperymenty prowadzono między innymi na różnego typu nasionach pochodzących od odmian afgańskich. Wykorzystywano przede wszystkim te rośliny, których topy były wyjątkowo duże i ciężkie. Selektywny dobór roślin miał zagwarantować utrwalenie wybranych, pożądanych cech. 

Gdzie kupować nasiona Big Bud? 

Odmiana Big Bud stała się nie tylko wysoce atrakcyjna, ale również przydatna w dalszym krzyżowaniu roślin. Obecnie, w sklepach internetowych dostępne są także nasiona odmian hybrydowych, hodowanych na bazie nasion Big Bud. Odbiorcy chętnie sięgają po hybrydy łączące Big Bud z odmianą Skunk, a także Big Bud skrzyżowane z Northern Lights. 

Big Bud w dość krótkim czasie zyskał sobie popularność poza granicami USA i Holandii. Obecnie, jest także chętnie wybierany przez kolekcjonerów w naszym kraju. Kolekcjonerskie nasiona Big Bud w różnej wersji znajdziesz między innymi w ofercie Tanie Sianie. Dostępne są zarówno nasiona odmiany oryginalnej, jak i hybrydy, łączące genotyp Big Bud z innymi odmianami.

Warto podkreślić, że wielu producentów nasion kolekcjonerskich czerpie pełnymi garściami z potencjału genetycznego Big Bud. Dlatego oferta dostępnych hybryd będzie się stale zwiększać, a do obecnie dostępnych odmian dołączą nowe, jeszcze bardziej eksperymentalne i zaskakujące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here