Nowe możliwości techniczne płynące z zastosowania ploterów laserowych w branżach okołoprzemysłowych są ogromne. Nowoczesność tych urządzeń i rosnący wraz z nimi poziom bezpieczeństwa podczas ich użytkowania pozwalają na wykorzystywanie ich również w małych firmach, drukarniach, agencjach reklamowych. Dzięki temu dostęp do możliwości wygrawerowania jakiegoś wzoru mają nawet małe punkty usługowe.

Czym jest ploter laserowy?

Pojawienie się na rynku ploterów laserowych CO2 wiele zmieniło w zakresie drobniejszych prac grawerunkowych, wycinania czy utrwalania wzorów na różnych powierzchniach. W skrócie plotery laserowe CO2 są urządzeniami wykorzystującymi energię wiązki laserowej do „wypalania” graficznych projektów na niemal dowolnym materiale. Ploter może być użyty do stworzenia małego projektu np. grawerunku na zegarku albo w znacznie większym zakresie, np. wykonania napisów na marmurze czy kamieniu.

Zakres jego funkcji

Plotery od https://www.kartier.pl/ ze względu na swoją specyfikę i zastosowanie najczęściej znajdziemy w firmach zajmujących się produkcją gadżetów reklamowych, ale też u jubilerów, w agencjach marketingowych, drukarniach. Wykorzystywane są do grawerowania medali, pucharów, różnego typu trofeów. Wycina się za ich pomocą części do modeli do składania albo nawet puzzle na zamówienie i elementy makiet 3D. Plotery laserowe CO2 służą również do tworzenia eleganckich i identycznych napisów czy wzorów na zaproszeniach, dyplomach, długopisach, gumkach, pendrive’ach (i innych sprzętach elektronicznych), smyczach, zawieszkach, kartach dostępu itp.

Bezpieczne działanie

Chociaż działanie plotera laserowego wiąże się z dużą mocą energii laserowej, jest w pełni bezpieczne, o ile właściwie obsługuje się urządzenie. Nie trzeba zapewniać mu żadnych specjalnych warunków do działania, chociaż producenci zalecają ustawianie ploterów w raczej większych pomieszczeniach z dobrą wentylacją. Warto też mieć w pobliżu stół roboczy. Samo urządzenie z kolei podpina się pod komputer, z którego można zgrać graficzne projekty gotowe do wykonania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here