Sprawność hamulców w pojeździe niejednokrotnie może uratować skórę uczestnikom ruchu drogowego. Wybierając części samochodowego do układu hamulcowego warto postawić na te, które pochodzą z najlepszych źródeł. W końcu na bezpieczeństwie nie należy oszczędzać – jest to coś, od czego może zależeć nasze życie. Jeśli jednak szukamy ekonomicznego rozwiązania, ale jednocześnie chcemy zadbać o wysoką wydajność komponentów, to wybierzmy klocki i tarcze hamulcowe pochodzące od lokalnych, krajowych producentów. Podpowiadamy, na jakie aspekty warto zwrócić uwagę.

Jakie cechy powinny mieć tarcze hamulcowe ze sprawdzonego źródła?

Producenci prześcigają się w opracowywaniu coraz to nowszych i bardziej ekonomicznych metod produkcji części motoryzacyjnych. Ważne, aby w parze z postępem szła niezmienna jakość, gdyż to od niej zależy skuteczność działania układu hamulcowego. Jeśli chcemy postawić na ekonomiczne i sprawdzone rozwiązania – wybierzmy polskie klocki hamulcowe i polskie tarcze hamulcowe. Muszą one pochodzić jednak od zweryfikowanych, krajowych producentów. Zwróćmy uwagę na to, która firma w całości produkuje komponenty na terytorium Polski. Może się bowiem zdarzyć, że w niektórych przypadkach części są de facto ściągane do naszego kraju z zagranicy, i dopiero tutaj pakowane w dystrybuowane do sprzedaży. Kolejna kwestia to nowoczesne techniki produkcji – ważne, aby linie produkcyjne były zaawansowane i wykrywały wady jeszcze w fazie tworzenia klocków i tarcz. Nieodzownym elementem produkcji jest także dbałość o środowisko – kupując części z Polski ograniczamy ślad węglowy i wspieramy odpowiedzialny rozwój lokalnych biznesów.

Tarcze i klocki hamulcowe producent z Polski – Breck i jego charakterystyka

Jednym z wiodących producentów części do układów hamulcowych jest polska firma Breck. Spełnia ona założenia, które zostały wyróżnione w powyższej części tekstu. Nowoczesna fabryka zlokalizowana w Budzyniu to innowacyjny obiekt produkcyjny, dzięki któremu do sprzedaży trafiają bezpieczne, certyfikowane klocki i tarcze hamulcowe. Testy produktów odbywają się całościowo w Polsce, podobnie jak ich produkcja. Firma od lat stawia na proekologiczne rozwiązania, biorąc na siebie odpowiedzialność za produkt i środowisko naturalne. Ważnym aspektem działania Breck jest współpraca z podmiotami zewnętrznymi. Wieloletnia kooperacja z firmami przekonała wielu mechaników i importerów, budując zaufanie wokół marki. Produkty marki wpisują się w ekonomiczne rozwiązanie dla klientów, którzy potrzebują jednocześnie najbardziej skutecznych podzespołów. Materiały cierne, stosowane do produkcji komponentów, cechują się niewielkim i powolnym zużyciem, dzięki czemu układ hamulcowy może pracować przez długi czas bardzo wydajnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here