Nadszedł czas, że jesteś gotowy na kupno swojego własnego mieszkania – skończyłeś edukację, masz ustabilizowaną sytuacją zawodową i osobistą. Zastanawiasz się jednak, czy to na pewno dobry pomysł. Może opłaca się jeszcze przez kilka lat wynajmować? Decyzja o kupnie mieszkania wiąże się z istotnymi konsekwencjami życiowymi, a przeważnie także finansowymi, dlatego należy rozważnie ją przemyśleć. Nie ma jednak wątpliwości, że kupno mieszkania z rynku pierwotnego ma mnóstwo zalet, zwłaszcza gdy mieszkasz w dużym mieście takim jak Kraków. Dowiedz się, dlaczego inwestycja w nowe mieszkanie w stolicy Małopolski jest dobrym i korzystnym rozwiązaniem.

Kupno mieszkania – to się opłaca

Obecna sytuacja na rynku kredytowym wyraźnie pokazuje, że miesięczny koszt wynajmu mieszkania jest porównywalny z ratą kredytu hipotecznego. To podstawowy argument przemawiający za kupnem nieruchomości. Wynajem mieszkania jest rozwiązaniem doraźnym, po zakończeniu umowy najemca nie ma już żadnego związku z lokalem. Tymczasem mieszkanie, nawet kupione na wieloletni kredyt, stanowi Twoją własność, a także lokatę kapitału. Daje to duże poczucie bezpieczeństwa: życiowego i finansowego. Gdy posiadasz własną nieruchomość, nic nie stoi już na przeszkodzie, by pomyśleć o zamieszkaniu z partnerem czy o powiększeniu rodziny.

Nowe mieszkanie, czyli własne miejsce na ziemi

Jeśli Twoja sytuacja życiowa jest na tyle stabilna, że wiesz, iż będziesz mieszkać w danym mieście jeszcze przez kilkanaście lat, nie ma sensu odkładać decyzji o zakupie nieruchomości. Dodatkowo, warto wprowadzić się do mieszkania, gdzie będziesz czuł się komfortowo i miał decydujący wpływ na aranżację przestrzeni, a tak dzieje się, gdy decydujesz się na zakup z rynku pierwotnego. Każda profesjonalna firma deweloperska posiada szeroką ofertę mieszkań, z której możesz wybrać odpowiadający Ci metraż i układ pomieszczeń. Przykładem jest firma Super Krak, która pod adresem https://www.superkrak.com.pl/ pozwala na zapoznanie się ze wszystkimi posiadanymi w sprzedaży lokalami. Obecnie największa inwestycja firmy – „Nowa Siewna” jest doskonałym przykładem na tworzenie projektów bezpiecznych, nowoczesnych i komfortowych, które charakteryzują się wyjątkowym designem. Mądrze wybrane mieszkanie od sprawdzonego dewelopera, pozwoli Ci cieszyć się własnym miejscem do życia przez wiele lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here