Biokominki to nowoczesne piecyki, w których stosuje się paliwo ekologiczne. W Polsce tego rodzaju kominki zyskują wciąż coraz większą popularność.

Właściciele domów bardzo często decydują się na takie rozwiązanie, ponieważ biokominki są proste w obsłudze, tanie w utrzymaniu i nie wymagają podłączenia do przewodów kominowych. Właśnie dlatego świetnie sprawdzają się nie tylko w domach, ale także w mieszkaniach w blokach oraz różnego rodzaju lokalach, jak na przykład hotel czy restauracja.

Z czego składa się biokominek?

Każdy biokominek bez względu na model posiada w środku specjalny pojemnik na biopaliwo. Umiejscowiony jest on w samym środku paleniska w odpowiednio przygotowanej biowkładce, co zapewnia najwyższe bezpieczeństwo użytkowania. Zabezpiecza przed przewróceniem się pojemnika i rozlaniem paliwa.

Taki kominek zabudowany jest obudową odporną na wysokie temperatury. Wykonana jest ona z grubszego szkła, aby skutecznie chronić przed kontaktem z ogniem.

Do biokominka można także zastosować kamienie ceramiczne albo polanę. Surowce te mają właściwości, które pozwolą zatrzymać ciepło w środku na dłużej.

W jaki sposób działają biokominki?

Każdy, kto nie miał nigdy do czynienia z biokominkami, zastanawia się nad tym, w jaki sposób działa. Zasada działania jest bardzo prosta, ponieważ piecyk ekologiczny zasilany jest biopaliwem, które dokładniej mówiąc jest bioetanolem.

Paliwo to jest bezwonne, ale również naturalne, ponieważ produkuje się je z surowców roślinnych. Należy zwrócić uwagę również na to, że preparat ten jest przyjazny dla środowiska oraz biodegradowalny.

Jego bardzo dużą zaletą jest większa kaloryczność niż węgla kamiennego, Co powoduje, że materiał jest znacznie wydajniejszy. Jeżeli chodzi o to, ile paliwa potrzeba i na jak długo starcza to w większości przypadków jeden litr paliwa ekologicznego wystarcza na 6 godzin spalania.

Jakie są rodzaje biokominków?

Te wyjątkowe kominki produkowane są w różnych modelach. Mogą być wiszące, narożne, stołowe, wolnostojące albo portalowe. Ich bardzo dużym plusem jest to, że mogą być dopasowane zarówno do wnętrza nowoczesnego, jak i tradycyjnego.

Najczęściej ich głównym umiejscowieniem jest pokój dzienny, salon albo kuchnia. Pięknie prezentuje się także w restauracjach, zamkach, pałacach i pomieszczeniach biurowych. Wysokiej jakości biokominki można znaleźć na: www.komineo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here