Gdy pojawiają się niespodziewane wydatki, a brakuje pieniędzy, z pomocą może przyjść swoiste pogotowie gotówkowe. Oferuje ono pożyczkę typu chwilówka. Otrzymanie jej trwa dosłownie chwilę, a wszystko odbywa się w oparciu o jasne zasady.

W ostatnich latach wprowadzono szereg nowych ustaleń które bezpośrednio bądź pośrednio wpłynęły na funkcjonowanie instytucji pożyczkowych, zarówno w sektorze online, jak i offline. To sprawiło, że rynek sektora kredytu konsumenckiego był jednym z najsilniej regulowanych obszarów polskiej gospodarki – informują w Polskim Związku Instytucji Pożyczkowych. To natomiast spowodowało wzrost poczucia bezpieczeństwa wśród klientów, korzystających z usług firm pozabankowych.

Jak bezpiecznie wziąć pożyczkę

Warto postawić na współpracę z doświadczonymi, uczciwymi instytucjami z sektora pozabankowego, a więc takimi, które nie ukrywają kosztów. Zaciągając kredyt lub biorąc pożyczkę, należy dokładnie przyjrzeć się warunkom umowy. Istotne są tutaj oprocentowanie, prowizja i wskaźnik RRSO, czyli wysokość rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania danego zobowiązania. Osoba, która zamierza wnioskować o określoną kwotę w danej firmie, może skorzystać z bezpłatnych porad konsultantów. Wytłumaczą oni krok po kroku klientowi, jakie warunki należy spełnić i w jaki sposób wypełnić wniosek o pożyczkę. Zaznajomią go ponadto z aktualnymi promocjami, dzięki którym zainteresowany otrzyma pożyczkę najtańszą z dostępnych na rynku. Nie trzeba fatygować się do oddziału. Nie jest wymagany plik dokumentów do wypełnienia. Nie ma również żyrantów i testowania cierpliwości potencjalnego klienta. Wystarczy zazwyczaj rejestracja na portalu firmy pożyczkowej i wypełnienie nieskomplikowanego wniosku. Od razu po jego rozpatrzeniu, jeśli decyzja jest pozytywna, na koncie klienta pojawia się oczekiwana kwota.

Pożyczka w nagłej potrzebie

Życie pisze różne scenariusze i zdarza się, że pieniądze są potrzebne od razu. Przed laty niektóre banki nawet przez tydzień weryfikowały potencjalnego klienta, a nierzadko i tak dostawał on odpowiedź odmowną. Dzisiaj banki i instytucje pozabankowe są bardziej przychylne przyszłym pożyczkobiorcom. Gdy jest potrzebna szybka pożyczka w nagłej sytuacji, można ją dostać bez wychodzenia z domu. Rozwiązanie stanowi bowiem natychmiastowa gotówka. Można pożyczyć niewielkie pieniądze na niewielkie wydatki. Na portalu rzetelnej firmy klient znajdzie wszelkie niezbędne informacje dotyczące warunków przyznania i spłaty zobowiązania. Jeżeli jednak będzie miał kolejne pytania, pracownicy firmy pożyczkowej, dostępni online oraz pod numerami telefonów, rozwieją jego wątpliwości.

Klient nie musi martwić się o to, że zapomni datę spłaty. Dostanie sms-a z przypomnieniem. Ważne, aby pożyczkobiorca spełnił zapisy umowy i oddał pieniądze w terminie. Jeśli tak się stanie, może liczyć na dalszą współpracę z instytucją pożyczkową. Ta jest w stanie zaoferować mu dołączenie do programu lojalnościowego. Dzięki niemu zaś pożyczkobiorca będzie mógł skorzystać z preferencyjnych warunków przy podpisaniu następnej umowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here