Zastanawiasz się, jak wybrać komplet pościeli, który będzie służył ci przez lata, gwarantując spokojny sen i komfort cieplny? Oto kilka wskazówek, które pomogą ci w dokonaniu udanego zakupu.

Dobierając pościel, należy wziąć pod uwagę wiele istotnych czynników, począwszy od wypełnienia po wykończenie. Pościel dobrej jakości gwarantuje ciepło, a jednocześnie pozwala skórze oddychać. Jednocześnie, przyjemnie dociąża, ale jest lekka i miła w dotyku. Jak wybrać jakościowy wariant?

#1 Wybierz jakościowe wypełnienie kołdry i poduszki

Zastanawiasz się, jaki rodzaj wypełnienia wybrać? Możesz zdecydować się na wariant naturalny lub syntetyczny. Jeśli preferujesz włókna naturalne, do wyboru masz puch bądź pierze. Kołdry puchowe są lżejsze i bardziej przewiewne, a jednocześnie gwarantują maksymalny komfort cieplny. Za lepszy jakościowo uznaje się puch gęsi.

Jeśli masz alergię na kurz, najlepiej całkowicie zrezygnować z wypełnień naturalnych. Ich wadą jest bowiem gromadzenie roztoczy. Wypełnienie syntetyczne pozwoli ci tego uniknąć. Do tego, możesz często je prać, co stanowi ważny aspekt dla alergików. Pamiętaj, aby robić to w temperaturze powyżej 60 stopniu. W ten sposób pozbędziesz się wszystkich roztoczy i drobnoustrojów.

#2 Szukaj oddychających materiałów

Pościel bawełniana dobrej jakości jest łagodna dla wrażliwej skóry i pozwala na skuteczne odprowadzanie wilgoci, co jest ważne zwłaszcza w najgorętszych sezonach. Innym materiałem o podobnych właściwościach jest len — jednak w jego przypadku warto mieć na uwadze łatwość powstawania zagnieceń. Perfekcjoniści mogą podchodzić do pościeli lnianej niechętnie właśnie z tego powodu.

#3 Wybierz pościel o wysokiej gramaturze

Gramatura to bardzo istotne kryterium przy doborze pościeli. Im wyższa, tym większa jest trwałość materiału, z którego wykonano komplet. Gramatura odnosi się to gęstości splotu i grubości włókien, z których została wykonana tkanina. Uważaj jednak na pościel satynową — w jej przypadku gramatura nie powinna być wysoka ze względu na szczególny charakter włókien.

#4 Wybierz kołdrę o ciężarze dopasowanym do twoich preferencji

Wiele osób żywi przekonanie, że pościel gwarantująca komfort cieplny musi być gruba i ciężka. Nic bardziej mylnego. Przy odpowiednim wypełnieniu — na przykład puchowym — kołdra może być leciutka i świetnie izolować ciepło, a jednocześnie dobrze przepuszczać wilgoć. Pościel dobra gatunkowo może łączyć te cechy!

Oczywiście, nie każdy lubi lekkie pościele. Możesz wybrać również wariant obciążeniowy, który zyskuje popularność wśród osób cierpiących na zaburzenia snu. Takie kołdry mogą ważyć nawet 7-8 kilogramów!

#5 Zwróć uwagę na klasę ciepła kołdry

Dobra kołdra powinna być opatrzona klasą ciepła. Najpowszechniejszą skalą stosowaną na polskim rynku jest ta sezonowa. Możesz wybrać wariant letni lub zimowy. Zdarzają się również pościele całoroczne — to wygodny wybór, jeśli preferujesz uniwersalność.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here