Ty także możesz się cieszyć gładką i zdrowo wyglądającą skórą na plaży!

Usuwanie zbędnego owłosienia ze strefy miejsc intymnych nie należy do łatwych zadań. Skóra jest w tych rejonach niezwykle delikatna i wrażliwa, włoski zaś bardzo grube i mocne. Szybko dochodzi do nieprzyjemnych podrażnień, pojawiają się zaczerwienienia oraz krostki. W konsekwencji odczuwamy swędzenie, pieczenie, a efekt wizualny pozostawia wiele do życzenia. Jedynym sposobem na uniknięcie problemu jest depilacja laserowa bikini. W przypadku stosowania wosku, pasty cukrowej, czy zwykłej maszynki, konieczna jest właściwa pielęgnacja skóry przed i po zabiegu.

Właściwe przygotowanie skóry przed depilacją

Niezależnie od tego jaką metodę usuwania owłosienia stosujesz, powinnaś zacząć od złuszczenia martwego naskórka. Dzięki temu poprawi się dostęp do poszczególnych włosków i zostaną one uniesione. Stosując regularne peelingi między depilacjami, unikniesz problemu wrastających włosków. Wybierając kosmetyk złuszczający, którego będziesz używać do okolic bikini, zwróć uwagę, by nie zawierał w składzie owoców cytrusowych. Mogłyby one powodować szczypanie.

Jeżeli golisz się maszynką, namocz wcześniej skórę w ciepłej wodzie. Włoski zmiękną, a łuski włosowe się otworzą. Pamiętaj jednak, że z drugiej strony, po zbyt długiej, ciepłej kąpieli golenie nie będzie efektywne. Skóra stanie się mało napięta i gąbczasta.

Przed goleniem zastosuj piankę lub żel do golenia. Świetnie zastąpi je również odżywka do włosów lub olej kokosowy. Istotną kwestią jest naciąganie skóry i golenie z kierunkiem wzrostu włosów, a nie w przeciwnym. Efekt nie będzie może doskonały, ale skóra pozostanie w lepszej kondycji.

Pielęgnacja skóry po depilacji

Po depilacji woskiem, usuń jego pozostałości. Po goleniu maszynką, niezwłocznie osusz skórę. Delikatnie wklep w nią balsam, krem lub inny łagodny specyfik nawilżający. Dobre działanie ma woda termalna, żel aloesowy lub olej kokosowy. Pamiętaj, by dać skórze odpocząć, nie stosuj peelingu, żadnych mocno inwazyjnych kosmetyków i zapewnij dostęp powietrza.

Depilacja bez podrażnień

Czy można pozbyć się zbędnego owłosienia ze strefy bikini bez nieprzyjemnych efektów ubocznych? Rozwiązaniem jest depilacja laserowa miejsc intymnych. Zabieg nie jest bolesny, a dodatkowo sprawia, że włoski w ogóle przestają odrastać. To doskonały sposób dla wszystkich kobiet, które cenią sobie estetyczny wygląd i wysoką higienę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here