W Polsce obrzędy związane z Halloween są stosunkowo młode, ale niektóre źródła podają, że jego początki sięgają nawet wieków przed naszą erą. Od kilku lat dzień ten zaczyna być coraz częściej celebrowany u nas. A jest to nic innego jak okazja do wspólnego spędzenia czasu przez dzieci i dorosłych.

Halloween nieodłącznie związane jest z dyniami, świecami, ognistymi lampionami, strasznymi przebraniami i maskami oraz “upiornymi” przekąskami. Aby poczuć klimat tego dnia wystarczy zaledwie kilka rzeczy i pomysły na wspólne zabawy. 

Przebrania na Halloween dla dzieci 

Bale przebierańców to jedne z najbardziej lubianych dziecięcych przyjęć. Maluchy uwielbiają przebierać się w niecodzienne stroje, odgrywać scenki i wcielać się w rozmaite postaci. Kreatywność dzieci nie zna granic, dlatego warto wykorzystywać każdą okoliczność, aby jeszcze bardziej ją rozwijać. Halloween to kolejna okazja do tego, aby założyć oryginalny kostium i dobrze się bawić! Oto kilka podpowiedzi, jakimi elementami możemy wzbogacić dziecięcą stylizację. Poza gotowymi kostiumami, w sklepach (choćby takich jak. Kaufland – https://www.kaufland.pl/) znajdziemy także:

  • maski, 
  • rękawiczki, 
  • opaski i ozdoby do włosów, 
  • okolicznościowe balony. 

Tak profesjonalne przebranie to dopiero pierwszy element przygotowań do świętowania i małych wzajemnych psikusów. 

Ozdoby z dyni na Halloween 

Kolejną rzeczą, która od razu przychodzi na myśl o Halloween jest oczywiście dynia. Możemy z niej stworzyć niepowtarzalne lampiony. Wystarczy znaleźć odpowiednie warzywo (musi mieć stabilną podstawę oraz dość miękką skórkę, aby łatwiej ją było wycinać), a następnie spróbować odwzorować wybrany przez nas szablon. W takiej dyni możemy wykroić budzącą grozę twarz albo podobiznę kota, nietoperza, duszka lub sowy. Jeśli wybierzemy znacznie mniejszy i bardziej ozdobny okaz – wówczas świetnie sprawdzi się on jako element jesiennych stroików dekoracyjnych, podstawka do świeczki, a nawet wazon czy doniczka, która doskonale będzie prezentować się zarówno w domu, jak i w ogrodzie. 

Oryginalne przekąski na Halloween

Jeśli planujemy Halloween w gronie najbliższych nie powinniśmy zapomnieć także o przygotowaniu przerażająco smacznych przekąsek i deserów, po które każdy będzie chciał sięgnąć z wielką ciekawością. W tym przypadku również warto dać się ponieść fantazji i przygotować menu nieco inne, niż zwykle. Co zatem może znaleźć się w takim dniu na naszym stole?

  • Zupa dyniowa, 
  • czarny makaron, 
  • paszteciki z ciasta francuskiego, 
  • domowa pizza w jesiennych kolorach, 
  • a na deser jabłka w białej czekoladzie z krwistoczerwonym sosem lub 
  • upiorne babeczki. 

Te zaledwie trzy proste elementy sprawią, że Halloween będzie miało swój wyjątkowy klimat. Co najważniejsze – będzie inspiracją do wspólnych zabaw, gotowania, tworzenia jesiennych dekoracji, a także do przebywania w gronie bliskich nam osób. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here