Kto zna ogrodnika Koschnicka?

Hydepark, czyli o wszystkim innym.

Moderatorzy: Zigi, Jaro, aisne

Pantak
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 4 sty 2011, o 20:29
Kontakt:

4 sty 2011, o 20:33

Norweg szuka rodziny ojca w Polsce. Leonardo Koschnick (Koszyk?) był niemieckim żołnierzem w czasie II wojny, walczył w Norwegii i tam poznał młodą dziewczynę. Owocem ich miłości jest Willy, który teraz szuka rodziny.
Willy ma 65 lat i pragnie odnaleźć rodzinę ojca w Polsce. Szczegóły znajdziecie na www.zycieolsztyna.pl, gdzie o tym pisałem - tekst pt. „Kim był Leonardo”. W Polsce jest kilkanaście osób o nazwisku podobnym do brzmienia nazwiska, które podał Willy – Korznich lub Koschnick.
Norweski dziennikarz Per Jevne, który pomaga Willemu w odszukaniu rodziny w Polsce, dowiedział się ostatnio, że rodzice Leonardo byli ogrodnikami. Kto znał przedwojennych ogrodników Koschnicków? Gdzie mieszkali? Tropy prowadzą na Pomorze, w tym do Grudziądza, Wejherowa i Gdyni, ale też i do Niemiec (w dawnym DDR był bokser wagi Muszej Horst Koschnick). Frapuje nas, jakie losy spotkały Leonardo Korznicha vel Koschnicka. Czy zginął na froncie wschodnim, czy wyemigrował do Niemiec? A może został w nowej Polsce i założył nową rodzinę?
Proszę o rozpowszechnienie tej informacji w gronie znajomych. Może wspólnie rozwikłamy tę zagadkę?
Pozdrawiam wszystkich mieszkańców Rumii
Jerzy Pantak, Olsztyn
ODPOWIEDZ