dzielnice Rumii. Proszę o pomoc

Hydepark, czyli o wszystkim innym.

Moderatorzy: Zigi, Jaro, aisne

socker2
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 lip 2009, o 16:35

29 lip 2009, o 17:30

Witam

Chciałbym was bardzo prosić o pomoc związaną z rozdzieleniem Rumii na 3 regiony (dzielnice, osiedla itp.). To znaczy jestem administratorem gry w przeglądarce internetowej gangsters.pl . Jest to gra, w której użytkownik wciela się w tak jakby kryminaliste, czyli gangstera. W tej właśnie grze tworzymy obecnie Gangi (możliwość zakładania własnej grupy przestępczej, czyli to taki dział do grupowych działań). Każdy gang będzie mógł przejmować dzielnice 100 największych miast w Polsce (+ Kołobrzeg, Wołomin i Zakopane).

Nie mieszkam w Rumii, stąd prośba do forumowiczów...do mieszkańców o pomoc przy odpowiednim nazewnictwie 3 dzielnic miasta. Oczywiście sam szukałem informacji o Rumii i próbowałem podzielić miasto na 3 regiony, jednak na pewno nie zrobiłem tego tak dobrze, jak mógłby to zrobić mieszkaniec Rumii. Poniżej wklejam moje dzielnice i prosiłbym bardzo o komentarz, czy rzeczywiście poprawnie podzieliłem miasto na 3 części. Jeżeli moje wymysły nie są odpowiednie:) to byłbym wdzięczny, gdyby ktoś podał swoje propozycje, które będą zgodne z rzeczywistością:)

Lotnisko, Stara Rumia, Zagórze


W gangsters dzielnic do Rumii powinno być dokładnie 3 (niestety nie może być więcej, oraz również mniej). Dzielnice powinny być tak rozpisane, żeby zawierały one każdy skrawek miasta. To znaczy dla przykładu załóżmy, że dane miasto jest w kształcie np. kwadratowej szachownicy. Do tego miasta potrzebne są 64 dzielnice. Miasto powinno być tak rozdzielone, żeby dzielnice zawierały każdą część tej mapy (szachownicy). W tym przypadku akurat szachownica ma 64 pola, więc każde pole będzie należeć do jakiejś dzielnicy.

Trochę nabazgrałem, ale mam nadzieję, że rozumiecie o co chodzi:) Do każdego miasta będzie również dostępna mapa google z zaznaczonymi dzielnicami, dlatego bardzo ważne jest dla mnie, aby regiony zawierały całe terytorium Rumii. Poniżej wklejam również przykład odpowiedniego podziału Warszawy (niestety znalazłem taką mapkę tylko do stolicy).

http://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/28B ... le_tlo.jpg
Awatar użytkownika
Alka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: 2 sty 2008, o 18:37

30 lip 2009, o 07:43

Po pierwsze, nie pisze się Rumii, ale Rumi ;)

Tutaj masz pewną pomoc: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria: ... iedla_Rumi

Ja nazwałabym Stara Rumia, Janowo, Szmelta lub Zagórze
ODPOWIEDZ