Zasady ruchu w korkach ulicznych

Hydepark, czyli o wszystkim innym.

Moderatorzy: Zigi, Jaro, aisne

Awatar użytkownika
Zigi
Moderator
Posty: 94
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 13:51
Kontakt:

16 kwie 2008, o 14:23

Przy okazji nowych remontów na naszych drogach przytaczam fragment artykułu z Gazety Wyborczej, w którym jest mowa o tym, jak kierowcy powinni się zachowywać w ulicznych korkach:
Na długości 280 m - od ul. Chylońskiej w kierunku centrum (w rejonie os. Sibeliusa) - trwa wymiana nawierzchni, przez co zamknięty jest lewy pas. Ten fragment można jednak ominąć, skręcając już przy Castoramie w Rumi w lewo i kierując się na ul. Hutniczą. Wprawdzie na jej końcu i skrzyżowaniu pozwalającym wjechać na Trasę Kwiatkowskiego także zdarzają się korki, ale nie tak wielkie jak przed remontowanym odcinkiem.

Swój udział w spowalnianiu ruchu mają kierowcy: wczoraj wiele razy było tak, że samochód na lewym pasie zatrzymywał się już kilkaset metrów przed zwężeniem i próbował zjechać na prawy pas. Pojawili się również zmotoryzowani, w osobliwy sposób pojmujący "sprawiedliwość", którzy lewym pasem jechali w tym samym tempie co auta na prawym, choć także mieli przed sobą spory kawałek wolnej drogi.

- To w obu przypadkach całkowicie źle pojęta organizacja ruchu. Kierowcy powinni jechać do końca lewego pasa i wjeżdżać na prawy tuż przed zwężeniem na zasadzie zamka błyskawicznego - po jednym aucie z każdego pasa. Jeśli tego nie robią i blokują lewy pas, po prostu łamią prawo. Grozi za to 200 zł mandatu - podkreśla Janusz Staniszewski, naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Warto wziąć to sobie do serca, bo remont potrwa do 29 maja.
Z moich obserwacji wynika, że wiele osób zachowuje się w ten drugi sposób - blokuje lewy pas, by samochody tamtędy jadące stali podobnie, jak ci z prawej. Niestety, w ten sposób korek się wydłuża, a samochody, które po drodze chcą skręcić nie mają takiej możliwości.
Hanna29
Ja tu zaglądam
Ja tu zaglądam
Posty: 10
Rejestracja: 16 lut 2011, o 14:56

21 lut 2011, o 09:59

Zigi pisze: (...) Z moich obserwacji wynika, że wiele osób zachowuje się w ten drugi sposób - blokuje lewy pas, by samochody tamtędy jadące stali podobnie, jak ci z prawej. Niestety, w ten sposób korek się wydłuża, a samochody, które po drodze chcą skręcić nie mają takiej możliwości.
Masz zupelna racje.. W Polsce na drodze panuje niemal ze anarchia i prawo dzungli.. A jak pomysle ze jutro znowu musze stac rano w korkach ...
Duksanna
Ja tu zaglądam
Ja tu zaglądam
Posty: 15
Rejestracja: 11 maja 2011, o 11:01

30 maja 2011, o 10:40

Jestem tego samego zdania, co Hanna. Brakuje nam jeszcze setek lat świetlnych, żeby przyswoić sobie nieco kultury jazdy...:(
Awatar użytkownika
Alka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: 2 sty 2008, o 18:37

5 cze 2011, o 19:30

Spoko, jest coraz lepiej. Denerwują mnie tylko dziadki w wieku 50-60 lat, którzy na każdy niepewny manewr reagują wściekłą histerią. Chyba za mało seksu, bo strasznie nie wyrzyci ci faceci
ODPOWIEDZ