Pierwoszyno. Dziurawa droga na plażę

Reda, Wejherowo, Trójmiasto.

Moderatorzy: Zigi, Jaro, aisne

Przegląd Mediów
Moderator
Posty: 333
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 13:52

25 sty 2008, o 10:13

Rumia-Pierwoszyno. Dziurawa droga na plażę

Kierowcy jadący z Rumi na plażę w Rewie narzekają na stan drogi prowadzącej do Pierowszyna.
– Najgorzej jest na odcinku od Kazimierza – żali się kierowca malucha. – To, co było kiedyś pasem startowym dla samolotów woła o pomstę do nieba. Można zgubić tu koła.
Za stan trasy odpowiadają fachowcy z Zarządu Dróg Wojewódzkich. To, zdaniem zmotoryzowanych, jest niedobrym rozwiązaniem.
– Dla nich ważniejsze są inne drogi, naszą traktują po macoszemu – mówi mieszkający w Rumi właściciel małego fiata. – Lepiej, aby za ten odcinek odpowiadali samorządowcy powiatowi.
Tymczasem drogowcy twierdzą, że przeniesienie tej trasy pod skrzydła powiatu pogorszyło by sytuację.
– Ani powiat pucki ani wejherowski nie są w stanie wyremontować tej drogi – twierdzi Henryk Matea, kierownik puckiego Rejonu Zarządu Dróg Wojewódzkich. – Tu potrzebne są środki z puli województwa. Prosimy kierowców, aby uzbroili się w cierpliwość. Ta droga jest remontowana etapami. W ubiegłym roku odnowiliśmy odcinek na rogatkach Rumi.
Teraz kierowcy powinni zobaczyć drogowców na kolejnym fragmencie trasy. Henryk Matea zapowiada, że jeszcze w tym roku nowa nawierzchnia będzie aż do Kazimierza. W następnym roku remontowany ma być dawny pas startowy.
– Droga będzie miała tu siedem metrów szerokości – informuje kierownik Matea.
Tymczasem w nadmorskiej gminie Krokowa w powiecie puckim samorządowcy chcą przejąć drogę powiatową. Chodzi o trasę z Karwi przez Dębki do Białogóry. W większości wiedzie ona przez tereny leśne. Utwardzoną nawierzchnię ma tylko na niewielkim odcinku, w Dębkach. Gminni włodarze chcą, aby po tej drodze wytyczyć trakt rowerowy. Ruchu samochodowego na leśnych odcinkach nie przewiduje się.
Roman Kościelniak - POLSKA Dziennik Bałtycki
ODPOWIEDZ