Akademia Orlika - szansa dla najmłodszych

Wydarzenia sportowe, sprawy kibiców.

Moderatorzy: Zigi, Jaro, aisne

Przegląd Mediów
Moderator
Posty: 333
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 13:52

29 lip 2009, o 14:13

Akademia Orlika - przystanek Rumia

1 sierpnia w Rumi odbędą się ostatnie już w tym roku testy do Akademii Orlika. Do tej pory Akademia Orlika została uruchomiona w czterech województwach: mazowieckim, łódzkim, dolnośląskim i pomorskim.

Pierwszy nabór do Akademii Orlika odbył się 4 lipca w Warszawie. Imprezę uświetnili byli reprezentanci Polski Dariusz Dziekanowski, Cezary Kucharski, Tomasz Sokołowski i Jerzy Kraska. 18 lipca w Łodzi byli Dariusz Dziekanowski, Andrzej Możejko, Andrzej Grębosz, Marek Pięta, Jacek Machciński i Mirosław Bulzacki. 25 lipca we Wrocławiu będą Waldemar Prusik, Janusz Sybis, Włodzimierz Ciołek. Przybycie obiecał także aktualny trener Śląska Wrocław - Ryszard Tarasiewicz.

Uczestnicy wszystkich dotychczasowych imprez mogli zrobić sobie z piłkarzami pamiątkowe zdjęcia, porozmawiać, a także wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród rzeczowych. Przybyłe na pikniki 6, 7 i 8-latki (zarówno chłopcy, jak i dziewczynki) mogły wziąć udział w testach sprawnościowych. Najlepsi zostali skierowani do II Etapu Akademii - czyli Wakacji z Orlikiem.

Tego samego rodzaju impreza eliminacyjna odbędzie się jeszcze w regionie pomorskim. Dzieci, które pomyślnie przejdą testy będą mogły wziąć udział w zaplanowanych na sierpień Wakacjach z Orlikiem. Spośród nich w każdym regionie zostanie wyselekcjonowanych 90 najzdolniejszych zawodników, którzy trafią pod skrzydła Akademii Orlika. Po roku treningów pod okiem najlepszych instruktorów najbardziej utalentowani zostaną skierowani do zaprzyjaźnionych klubów piłkarskich.

Szkolenia w regionie pomorskim odbywać się będą w Rumi, Sopocie i Gdańsku.

Celem programu jest stworzenie szerokiej bazy uprawiających piłkę nożną, z których w przyszłości może na mistrzostwach Europy w roku 2020 lub na mundialu 2022 zbudujemy reprezentację odnoszącą sukcesy na miarę wyników drużyny Kazimierza Górskiego.

Rumia, 1.08.2009 - ul. Stoczniowców 6, Start imprezy o godzinie 11.00

W województwie pomorskim kolejne etapy programu - Wakacje z Orlikiem oraz treningi Akademii Orlika będą realizowane w następujących lokalizacjach:

BOISKO ORLIK w Rumi, ul. Stoczniowców 6

BOISKO ORLIK w Sopocie, ul. Kolberga 24, przy SP nr 9

BOISKO ORLIK w Gdańsku, ul. Kołobrzeska 77, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących
www.gazeta.pl
ODPOWIEDZ