Oszczędzanie na przyszłość dziecka – jak robić to z głową?

Kupię, sprzedam, szukam pracy, dam pracę...

Moderatorzy: Zigi, Jaro, aisne, Reklama

Reklama
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 19 lip 2008, o 11:44

24 sie 2016, o 09:08

Obrazek

Oszczędzanie na przyszłość dziecka – jak robić to z głową?

Każdy z nas, kto ma dzieci, dużo myśli o ich przyszłości. Chcielibyśmy im zapewnić jak najlepsze wykształcenie, wysłać je na różne dodatkowe zajęcia, na przykład kosztowne kursy językowe – w końcu w dzisiejszym świecie język to podstawa do znalezienia dobrej pracy. Aby zapewnić im lepszy życiowy start, zaczynamy odkładać pieniądze, kontrolujemy wydatki. Zastanawiamy się, jak zacząć oszczędzać na przyszłość dziecka. Najlepiej rozpocząć zbieranie funduszy jak najwcześniej, gdy nasze skarby są jeszcze małe, np. idealnym momentem, aby zacząć to robić, są chrzciny dziecka. Warto sobie wtedy założyć, że będziemy gromadzić pieniądze przez wiele lat, aż do uzyskania pełnoletności naszej pociechy. Odłożone środki mogą się naszym dzieciom w przyszłości przydać na bardzo różne cele – na przykład na studia, wkład własny do mieszkania czy też założenie firmy.

Jak wybrać najlepszą możliwość oszczędzania na przyszłość dziecka?

Na rynku istnieje wiele różnych możliwości odkładania funduszy dla naszych dzieci. Możemy tutaj wyróżnić na przykład lokaty oraz konta oszczędnościowe – najprostsze i najbardziej bezpieczne chyba drogi oszczędzania. Gwarantują one pewny zysk oraz nie niosą za sobą żadnego ryzyka. Należy jednak pamiętać, że profity z tych rozwiązań są zazwyczaj niewielkie. Będą więc one odpowiednie dla osób, które cenią sobie bezpieczną ochronę swoich finansów. Mniejszą popularność wśród oszczędzających pieniądze dla swoich pociech mają takie sposoby, jak: polisy posagowe, fundusze inwestycyjne czy ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe.

Lokata czy konto oszczędnościowe?

Dość popularnym produktem służącym do oszczędzania dla swoich dzieci są lokaty ze stałym oprocentowaniem, przy których możliwe jest określenie od razu, jaki nam przyniosą zysk. Zaletą lokat bankowych jest to, że pieniądze, które na nie wpłacimy, przez wiele lat mogą nam zapewnić całkiem wysokie odsetki. Minus lokaty to natomiast fakt, że środki na niej będą zamrożone przez cały czas jej trwania i będziemy mogli z nich skorzystać dopiero po jej zamknięciu.

Konto oszczędnościowe również daje nam możliwość długoterminowego odkładania pieniędzy na przyszłość naszego dziecka. Zaletą tego produktu jest fakt, że oszczędzanie możemy rozpocząć już od niezbyt wysokich kwot oraz że jeśli chcemy wpłacić dodatkowe sumy, możemy to zrobić w dowolnym momencie. Dodatkowo większość takich kont daje możliwość dokonania jednej darmowej wypłaty w miesiącu. Jest to niesamowicie przydatna opcja, kiedy potrzebujemy gotówki, np. na zakup wyprawki szkolnej. Konto oszczędnościowe będzie dobrym rozwiązaniem zwłaszcza dla osób, które odkładają regularnie, i to nawet mniejsze kwoty. Ale oprócz zalet tego konta istnieją także jego wady – należą do nich różne opłaty, np. te związane z prowadzeniem konta czy też niekiedy niezbyt wysokie oprocentowanie. Nie powinno nas to jednak zniechęcać do wyboru tej drogi oszczędzania. Faktem jest, że produkt ten jest coraz częściej wybierany przez osoby chcące zgromadzić trochę gotówki dla swoich dzieci.

Wybierz najlepszy sposób oszczędzania na przyszłość dziecka z PADO24

Aby znaleźć najbardziej korzystną opcję oszczędzania na przyszłość swojego dziecka, trzeba do tego podejść z rozwagą i przeanalizować różne możliwości. Będziemy wtedy mieli pewność, że wybrany produkt jest dla nas idealny. W związku z tym, że rynek finansowy jest bardzo różnorodny pod względem kont oszczędnościowych i lokat, ciężko dobrać odpowiedni produkt, nie znając się na tym – dlatego warto skorzystać z serwisu PADO24.pl. Znajdziemy tam ranking kont oszczędnościowych, co ułatwi nam podjęcie właściwej decyzji. Dowiemy się z niego również wielu ciekawych rzeczy, które mogą nam pomóc wybrać tę idealną propozycję. Wszystkie banki starają się nas skusić swoimi ofertami i obiecują wysokie oprocentowanie, ale często gdy przyjrzymy im się bliżej, to okazuje się, że takie warunki obowiązują tylko przez kilka pierwszych miesięcy. Jeśli chcesz znaleźć najlepsze konto oszczędnościowe z korzystnym oprocentowaniem, sprawdź jak największą liczbę propozycji. Przydatna może okazać się tutaj porównywarka finansowa zamieszczona na PADO24. Zamiast chodzić do placówek i pytać o oferty, skorzystaj z naszego serwisu, gdzie w prosty i przejrzysty sposób zapoznasz się z najbardziej korzystnymi ofertami, a jednocześnie zaoszczędzisz swój cenny czas.
jak zacząć oszczędzanie na przyszłość dziecka.jpg
Zablokowany