27.08.2011 Sun Grass Festival Reda

Gdzie się bawić, co zobaczyć... Wydarzenia kulturalne.

Moderatorzy: Zigi, Jaro, aisne

heinzvonareo
Ja tu zaglądam
Ja tu zaglądam
Posty: 10
Rejestracja: 15 maja 2010, o 16:42

17 sie 2011, o 19:34

Obrazek

Data:27 sierpnia 2011
Miejsce: Reda(k.gdyni)MOKSiR(stadion), ul. Łąkowa 59
Start:16:00
Wstęp:Free


SUN GRASS FESTIVAL powstał na kanwie luki w rynku kulturalno – rozrywkowym Małego Trójmiasta Kaszubskiego – jest to pierwsze tego typu wydarzenie w tym regionie. Postanowiliśmy wydobyć z lokalnego podziemia muzycznego artystów i ich innowacyjną twórczość na światło dzienne – dlatego też postawiliśmy na imprezę plenerową, która w swojej definicji stawia na masowy dostęp tworząc przestrzeń dla każdego odbiorcy kultury, poprzez nie zamykanie się w uprzywilejowanych klubach.

SUN GRASS FESTIVAL ma docelowo skupiać się na muzyce elektronicznej od minimal techno przez drum'n'bass po psytrance – założeniem strategicznym imprezy jest pokazanie czym jest muzyka elektroniczna oraz mnogość jej stylów. Faktem jest, iż spore grono odbiorców kultury nie ma pojęcia czym tak naprawdę jest scena muzyki elektronicznej. Wiele osób myli gatunki, inni umieszczają wszystkie w tzw. „dyskotekowej łupance”, podczas gdy nie jest to prawdą – muzyka elektroniczna jest aktualnie bardzo niszowa a zarazem ambitna, i co ważne tzw. „elektronika” jest najszybciej i najprężniej rozwijającym się typem muzyki współcześnie.


Wystąpią:illy | breakbeat |
Negative | minimal |
BART | broken beat |
Ko2 | dubstep |
Material | dub techno |
Hansollo | drum'n'bass |
Woofer Wfr | goa |
Medulla Oblongata (PAPAJ) |psytrance |

VJ Wodecky | wizualizacje
Info:MEDULLA OBLONGATA swoją historię zaczęła imprezą we władysławowskim klubie Fala, gdzie zagrali DJe ekip Radix Community, Digital Disorder, jak i samych organizatorów, a miało to miejsce w maju 2006 roku. Wtedy grupę ta tworzył Arek a.k.a. Raze i Damian a.k.a. Ditch. Po ponad półrocznej przerwie chłopaki zdecydowali się na organizację nieco większej imprezy, która odbyła się w trójmiejskim CSG, przy organizacji pomógł wtedy nowy członek ekipy Papaj a.k.a. Papaja Paranoja.
Latem 2007 roku współorganizowali festiwal Nature Grow, po którym w szeregi ekipy dołączył Bartek a.k.a. Osthato Chetowa. Celem grupy jest promowanie nieco ciemniejszych odłamów stylu psychedellic trance, czego dowodem jest festiwal Xibalba (23-27.07.2008, Połczyno koło Pucka).Material - trójmiejski producent oraz dj, reprezentant labeli Dubkraft Records z Barcelony, Digi-Lab Records z Londynu oraz Belgijskiej grupy muzycznej Influenza Media. Zajmuje się produkcją nowoczesnego niszowego drum'n'bass oraz (ostatnio) dub techno.

http://soundcloud.com/tomekdnb
HANSOLLO - Daniel Noetzel - producent drum'n'bass'owy oraz dubstep'owy. Fascynacja muzyką i pasja przeprowadziły go przez masę gatunków muzycznych.Na przełomie 2004 - 2005 odkrył drum'n'bass i w tym samym czasie stawiał swoje pierwsze kroki w produkcji. Jego fascynacje nie dotyczyły tylko muzyki, wcześniej mocno pasjonował się graffiti, ale to muzyka zepchnęła "bombing" na dalszy plan.W 2007 trafia na dubstep, zaczyna się mocno interesować tym gatunkiem i przyglądać się jego rozwojowi, w tym samym roku próbuje swoich sił w djce.Tak naprawdę to rok 2009 jest dla niego przełomowym, gdyż jego produkcje zaczynają zdobywać uznanie. W tym samym czasie fascynuje się graniem "live act-ów".
Jego styl jest na swój sposób unikalny styl, stara się podążać własnymi ścieżkami i nikogo nie naśladować. Jego produkcje ukazały się w takich labelach jak: Mind OutSide (Ukraina), Monkey Dub (Kanada), Plush (USA) i Apparition (Polska).

http://soundcloud.com/hansollo


BART - pasjonat muzyki od lat zafascynowany brytyjską sceną BROKEN BEAT. Największy wpływ na jego styl muzyczny odniosły składy i muzycy tacy jak: Bugz In The Attic, Domu, Gilles Peterson, 4hero, Zed Bias oraz Jazzanova. Poza połamanymi bitami gra również nu jazz, future sound, deep house.
NEGATIVE - 1/2 formacji Infected. Czlowiek ktory uwielbia wykorzystywac w 100% mozliwosci konsolety. Gatunki ktore preferuje to electro, house, minimal, trance. Na Polskiej scenie od 2008 roku. Byly rezydent takich lokali jak Kiss Ostrołęka czy Samba Przytuły.

http://soundcloud.com/djnegative
WOOFER WFR - pomorski ambasador muzyki NRG / Hard House / Hard Trance. Członek agencji/formacji Pandemic. Od szczeniackich lat zakochany w mocnym uderzeniu, za sprawą składanek takich jak Rave Mission czy Thunderdome (Acid Trance, Rave, Happy Hardcore). Nieco później doszła do tego fascynacja Acid Techno no i oczywiście NRG ;] Jego przygoda z kręceniem płytami zaczęła się dość niewinnie około 2002 roku, kiedy to jego starszy brat pożyczył od kumpla adaptery marki Unitra. Wooffer dość szybko załapał o co tu biega i zdażało mu się nawet pograć okazjonalnie na afterkach. Jego pierwsze imprezy w klubach datuje się na rok 2004. Były to imprezy organizowane przez Acid Orange Crew ( szacun dla chłopaków ). Nie wystarczyło mu to jednak - w 3city wciąż niewielu ludzi słuchało wspaniałych dźwięków NRG. Zabrał się więc wraz z eLmo i art00rem do roboty ;] Chwilę potem do ferajny dołączyli kolejni członkowie. Od tego czasu miało miejsce wiele wydarzeń, którym towarzyszyły brzmienia NRG, Hard House, Hard Trance, Acid oraz Hard Techno. Powstała formacja Disco Junkies, której pomysł po około roku został zarzucony na rzecz ugrupowań HardNRG.pl oraz Techno Mafia, które w wyniku wielu wydarzeń również zostały zarzucone ... Nieistotne ... Ważne, że wszyscy ex-członkowie wciąż bardzo się kochają, a 3miejska scena ma się lepiej niż kiedykolwiek, chociaż to temat innych historii ;] ... Przez te wszystkie lata Wooffer, pomimo różnych eksperymentów, pozostał wierny brzmieniu i mocno je szlifował - jego styl to głównie Hard NRG, naogół mocno transujące i z dużą ilością dźwięków TB303, niekiedy doprawiane Hard Housem, niekiedy dopompowane Hard Techno z funkowym i tribalowym vajbem.
Grał na wielu imprezach, m.in. w takich miejscach jak: Sfinks, Enzym, Pestka, Paradox (Sopot), Mojave, Mandragora (późniejszy Sanrell) (Gdynia), GGOG, Deeper, Forteczna, CSG (Centrum Stoczni Gdańskiej) (Gdańsk), Neuron i Crossed w Szczecinie, łódzkich Lastrada i Oiom, Folia Concept Club w Krakowie, Soundbar i Archiwum w Lublinie w kilku miejscach w Wawie, Częstochowie, Radomiu, Radomsku itd...
http://pandemic-online.pl/
VJ WODECKY - Dariusz Skarżyński. Montuje wideo, kręci krótkometrażowe filmy oraz konstruuje instalacje audio-wideo. Od kilku lat tworzy wizualizacje i miksuje je na żywo podczas imprez muzycznych – między innymi na Famie w Gdańsku oraz w Buffecie, BBC Second Floor a także w Fantomasie (Wejherowo). Współpracował Kulturalnym Kolektywem ACK (Uniwersytet Gdański), pracuje w Telewizji Pomorskiej. Tworzył filmy m.in. dla: Gabinetu Ruchomych Obrazów w Teatrze Atelier (Sopot), zespołu Stone Creek (Wejherowo), zespołu Fosfor (Wejherowo). Mieszka w Wejherowie.
http://www.myspace.com/wodecky


wiecej info na:
http://kulturareda.blogspot.com/p/festiwale.html

http://www.moksir.reda.pl/page/sun-gras ... m-122.html
ODPOWIEDZ