XXIII Bieg Pokoju w Rumi

Gdzie się bawić, co zobaczyć... Wydarzenia kulturalne.

Moderatorzy: Zigi, Jaro, aisne

Przegląd Mediów
Moderator
Posty: 333
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 13:52

17 wrz 2007, o 09:30

Urząd Miasta pisze: XXIII Bieg Pokoju w Rumi

Już w najbliższa niedzielę odbędzie się jedna z najstarszych imprez sportowych w Rumi - XXIII Bieg Pokoju. Zwykle bierze w nim udział kilkuset zawodników i zawodniczek w kilkunastu kategoriach wiekowych. Od lat organizatorem imprezy jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi. Informujemy, że w związku z tegorocznym Biegiem Pokoju, zostaną zamknięte ulice, którymi będzie prowadzić trasa biegu.

Swój udział w rywalizacji w XXIII Biegu Pokoju w Rumi zapowiedzieli znani i utytułowani zawodnicy, polscy i zagraniczni długo- i średniodystansowcy, tacy jak: Leszek Zblewski, wieloletni i doświadczony długodystansowiec polski, przedstawiciele młodego pokolenia biegaczy: Marcin Chabowski (Mistrz Polski), Kamil Murzyn (Mistrz Europy Juniorów), Arkadiusz Gardzielewski. Rumię odwiedzi także egzotyczny gość z Kenii – Poul Ngertih.
Warto podkreślić, że sędzią głównym biegu będzie Zbigniew Rolbiecki – trener narodowej kadry zawodowej biegaczy długodystansowych.

XXIII Bieg Pokoju rozpocznie się na stadionie MOSiR. Trasa biegu prowadzić będzie ulicami: Kusocińskiego, Rodziewiczówny, Jaworskiego i ponownie Mickiewicza. Zapisy do biegu w poszczególnych kategoriach będą odbywać się na stadionie MOSiR w godz. 10.30 – 11.30. Uczestnicy biegu głównego będą mieli do pokonania trasę długości 6 km. Zakończenie biegu zaplanowano około godz. 14.30.

W związku z imprezą, w godzinach od 10 do 15, zamknięte będą ulice, przez które prowadzić będzie trasa wyścigu:
- ul. Mickiewicza – na odcinku od kortów tenisowych do końca stadionu
- ul. Rodziewiczówny – na odcinku od ul. Kusocińskiego do ul. Jaworskiego
- ulice: Kusocińskiego i Jaworskiego – na całej długości

Wszystkich wielbicieli i sympatyków tego sportu zachęcamy do udziału, a jeśli nie, to do aktywnego kibiccowania.
ODPOWIEDZ