19.01.2013 koncert ROD - Premiera EPki "tu i wtedy"

Gdzie się bawić, co zobaczyć... Wydarzenia kulturalne.

Moderatorzy: Zigi, Jaro, aisne

heinzvonareo
Ja tu zaglądam
Ja tu zaglądam
Posty: 10
Rejestracja: 15 maja 2010, o 16:42

12 sty 2013, o 10:41

Na scenę muzyczną wkracza z impetem zespół ROD, prezentując nowoczesne podejście do rodzimych tradycji. Oryginalne połączenie syntetycznych brzmień, archaicznych instrumentów piszczałkowych oraz poetyckich tekstów, inspirowanych wyobraźnią rodem ze słowiańskich chat, wydawać się może pomysłem równie niezwykłym jak dyskoteka w Biskupinie, ale, o dziwo, można tego posłuchać i to z niemałą przyjemnością. 12 grudnia 2012 miała miejsce premiera klipu, a 19 stycznia 2013 światło dzienne ujrzy licząca cztery utwory EP "tu i wtedy", wydana przez Zoharum Records i 32studio. Efekt prac nad materiałem będzie można już wkrótce usłyszeć na żywo, gdyż wraz z premierą EPki zespół rozpoczyna trasę koncertową. Choć ROD istnieje od niedawna, energicznie prze do przodu, niewątpliwie dzięki doświadczeniu członków, wśród których znalazł się producent D'n'B Hansollo, czy instrumentaliści znani m. in. z grup Majestic, Prowe czy Sok.

http://www.facebook.com/rod.zespol

Premiera EPki już 19 stycznia 2013 w wejherowskim Fantomasie

Zagrają:
ROD
Hansollo
Ko2

Wizualizacje: eeo

Start: 19:30

Wjazd: 10 pln

Adres: Wejherowo, ul.Mickiewicza 4Więcej informacji o grających:

ROD - Powstaliśmy w kwietniu 2012, aby połączyć rodzime tradycje (do czego nawiązuje nazwa zespołu) z nowoczesnością w całkiem nowy, świeży sposób. Naszym celem nie jest jedynie znalezienie sposobu na fuzję syntetycznych brzmień z gatunku d'n'b, dubstep, breakbeat z archaicznym charakterem instrumentów dawnych (piszczałki, dudy), ale także stworzenie nowej jakości, która miałaby być czymś więcej niż jedynie przełożeniem zachodnich dokonań muzycznych na grunt rodzimy. Całość dopełnia treść tekstów będąca obrazem stosunku człowieka współczesnego do swych najdalszych, zapomnianych korzeni. Czy te ambitne założenia uda nam się wcielić w życie, będzie można sprawdzić już w styczniu 2013 za sprawą debiutanckiej epki.
http://www.facebook.com/rod.zespolHANSOLLO Daniel Noetzel - producent drum'n'bass'owy oraz dubstep'owy. Fascynacja muzyką i pasja przeprowadziły go przez masę gatunków muzycznych. Na przełomie 2004/2005 r. odkrył drum'n'bass i w tym samym czasie stawiał swoje pierwsze kroki w produkcji. Jego fascynacje nie dotyczyły tylko muzyki, wcześniej mocno pasjonował się graffiti, ale to muzyka zepchnęła "bombing" na dalszy plan. W 2007 r. trafia na dubstep, zaczyna się interesować tym gatunkiem i przyglądać jego rozwojowi, w tym samym roku próbuje sił w djce. Tak naprawdę to rok 2009 jest dla niego przełomowym, gdyż jego produkcje zaczynają zdobywać uznanie. W tym samym czasie fascynuje się graniem "live-actów". Jego styl jest na swój sposób unikalny, stara się podążać własnymi ścieżkami i nikogo nie naśladować. Jego produkcje ukazały się w takich labelach jak Mind OutSide (Ukraina), Monkey Dub (Kanada), Plush (USA),Section 8 (USA) oraz Apparition (Polska).
http://www.facebook.com/Hansollopl


KO2 - Dj zajawkowicz. Pochodzący z Wejherowa miłośnik niskich basów i szybkich werbli. Swoją przygodę z graniem rozpoczął w 2008 roku organizując pierwsze imprezy w klimatch Dubstep D'n'B w klubie Baryła oraz Fantomas w Wejherowie.


Zapraszamy
ODPOWIEDZ