Rumia powiatem?

Aktualności - Rumia - dzielnice: Biała Rzeka, Janowo, Lotnisko, Stara Piła, Stara Rumia, Szmelta, Zagórze oraz osiedla: Rajskie, Rumia Park, Janowo, Osada Kolejowa, Podgórne, Królewskie, Kazimierza, Morelowe, Żeglarzy

Moderatorzy: Zigi, Jaro, aisne

Czy Rumia powinna być powiatem?

Tak
23
72%
Nie
9
28%
Nie wiem
0
Brak głosów

Liczba głosów: 32
zioło
Początkujący
Początkujący

25 paź 2010, o 15:34

Marcin Fuchs pisze:george-> a pomyślałeś o kosztach? Bo zmiana tablic to jedno, ale zmiana w innyc dokumentach też może kosztować sporo.

Zresztą pomysł powiatowy chyba upadł po informacji z MSWiA. Można o tym przeczytać w Gońcu Rumskim. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest podjęcie działań, które doprowadza do utworzenia fili starostwa i innych ważnych powiatowych urzędów w Naszym mieście.
W tej sprawie myślę, że jest mozliwa wspołpraca wszystkich sił politycznych na poziomie miasta i powiatu. Tak mi się w tej chwili wydaje. Zresztą po wyborach zobaczymy czy Ci którzy lansowali ten projekt będą dalej walczyc o powiat, czy zapomną o tym na 4 lata.
nikt nie nakaże żadnemu mieszkańcowi zmieniać ani dokumentów ani tablic rejestracyjnych. Tylko ten, kto będzie się starał o nowe tablice będzie dostawał nowe z napisem RU :)

nie ma takich cudów i nigdy nie było, że trzeba będzie w jednym momencie zmienić wszystkie dane w dokumentach i tablice... byłby chaos. przewiduje się ich stopnowe i sukcesywne zmienianie.
zioło
Początkujący
Początkujący

25 paź 2010, o 18:42

Istnieje furtka prawna do utworzenia w Rumi powiatu grodzkiego, ale bardzo nie chce tego Wejherowo, bo teraz to tam idą nasze pieniądze.
Bardzo was proszę, żebyście się skupili i nie dali się zagłuszyć. Wszyscy na około nie będą chcieli aby Rumia się odłączyła. Mam wrażenie, że ci co piszą nieprzychylne tej idei komentarze są z Wejherowa.
Każdy rumianin powinien chcieć powiatu grodzkiego bo to prestiż i oszczędność. czasu pieniędzy i nerwów (tak, nerwów bo teraz to za nas decyduje Rada powiatu w niektórych kwestiach).

W nawiązaniu do głupot wypisywanych przez kolegów na forum prostuje

powiat grodzki nie wiąże się z zatrudnianiem dodatkowych pracowników (na razie pracują na nas wejherowianie - albo przejdą na miejsca pracy w Rumi, albo zatrudnimy po prostu naszych)

wymiana tablic i dokumentów - to dopiero jak wasze dokumenty stracą wazność, abo przemeldujecie się, lub cokolwiek innego - absolutnie nie bedzie powodu przez sam powiat zmieniac dowodu ani tablcy rejestracyjnej. ALE MOŻNA, ja chce :)

powiat grodzki oznacza wyposarzenie urzędników Rady Miasta i burmistrza w kompetencje powiatu (nie będzie podwójnego wydatkowania). Na razie płacimy 1/4 płac dla starosty i rady powiatu (którzy się nie sprawdzają).

Przykład z polityki powiatowej, która nie jest nam na rękę: pod powiat podlegają szkoły ponadgimnazjalne - aby przeznaczyć środki na te szkoły CAŁA RADA POWIATU musi przegłosować że to właśnie do Rumi mają iść pieniądze. Najwięcej pieniędzy na LO nr. 1 i drogi powiatowe przekazano za kadencji Szalewskiego. Wiem, że ten człowiek może drażnić, ale o interesy Rumi zadbał jak nikt inny.

Jeśli nie lubicie Klawitera lub Szalewskiego to proszę, nie zaprzepaszczajcie szansy powiatu grodzkiego jedynie z tego powodu.
Ja nie ukrywam, że głosuję na burmistrza Kazimierza Klawitera
Marcin Fuchs
Ja tu zaglądam
Ja tu zaglądam

25 paź 2010, o 21:12

Nie jestem z Wejherowa. mieszkam w Rumi. Tu startuję do rady miasta. Czytam, i nie do końca przyznam się ogarniam sens idei powiatowej. Zamiast wzmacniać się, będziemy dążyć do osłabienia Naszej pozycji. Wiadomo, że silniejszy powiat to więcej kasy.
Zresztą skończmy te powiatowe mżonki i aspiracje- ocena specjalistów z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji jest jedna. Bez zmiany ustawy nie ma szans na powiat. No chyba, ze koledzy startujący z tym hasłem mają jakiś plan by szybko w Rumi było 100 000 mieszkańców.
A jak czytam o zatrudnieniu "Naszych" to mam jak najgorsze skojarzenia. Istnieje coś takiego jak konkursy na stanowiska...
jvs21
Początkujący
Początkujący

28 paź 2010, o 12:16

Osobiscie uważam że na chwile obecna sa ważniejsze sprawy niż to żeby Rumia została powiatem grodzkim a napewno nie z obecna rada miasta, zdominawano przez PIS i PO. Za czasow ich kadencji Rumia praktycznie staneła w rozwoju, wiele ciekawych inwestycji jest teraz blokowana przez radnych z powyższych partii.Pytam się co się stało z Rumia z przed 3-5 lat kiedy to Rumia była jednym z najlepiej rozwijajacych się miast na pomorzu. Prawda jest taka, że nasza Burmistrz ma ręce zwiazane. Dobrym przykładem jest szkoła podstawowa nr 1 w Rumi. Budowa i remonty sie tam przeciagaja, dzieci muszą sie uczyc w spartanskich warunkach, a naszym radnym jest tylko w głowie, jak najmniej wydać kasy a przy tym pokazac kto ma prawdziwą władzę w Rumi. Inna sprawa jest zagospodarowanie terenu wokoł Auchan. Dziwie się naszym radnym, że nie pozwala dalej inwestowac firmie Auchan, gdyby nie oni to część dróg byłaby nadal w opłakanym stanie. Dlatego jestem zdania że na chwile obecna Rumia nie jest gotowa na to by pozostac powiatem.
Blondynka
Początkujący
Początkujący

18 lis 2010, o 21:08

Byłby to powiat GRODZKI a nie ziemski, więc obowiązki starostwa pełniłny urząd miasta. nic nowego nie trzeba!!! a prestiż większy, załapiemy sie na ustawe metropolitalną i więcej kasy z Unii mozemy wziąć!!!
jolasia
Forumowicz
Forumowicz

25 lis 2010, o 13:43

Ja jednak obstawałabym przy osobnym powiecie. Co z tego, że teraz sie nie udało. Należy próbować! Zbyt dużo na tym tracimy.
kowalski
Początkujący
Początkujący

26 lis 2010, o 12:10

Zioło. Jeśli Szalewski taki dobry to czemu jego ugrupowanie szukało poparcia w całym powiecie.No chyba zeby znowu być u władzy , itp.
Awatar użytkownika
Alka
Forumowicz
Forumowicz

26 lis 2010, o 15:07

Eee tam. Kampania skończona i wszyscy wkrótce zapomną o powiecie. Mamy większe zmartwienia - INWESTYCJE!
marian - rumia
Forumowicz
Forumowicz
Kontakt:

12 lut 2011, o 13:37

22 osoby za powiatem? No tak to jeszcze rozumiem, sama rodzina kolegi Klawitera pewnie się zapisała. Dziwię się, że tylko 9 osób jest przeciw. Czyżby strach sparaliżował mieszkańców naszego miasta? Przecież ten Powiat Rumia to są kpiny, to wyrzucenie w błoto pieniędzy, co nam po tym powiecie? GDR na tablicy rejestracyjnej? A może GRU? byłoby ładniej? Panie Klawiter, jak dzieciaki bawicie się w piaskownicy, jak dzieciaki...
ODPOWIEDZ