Prowadził autobus po pijanemu

Aktualności - Rumia - dzielnice: Biała Rzeka, Janowo, Lotnisko, Stara Piła, Stara Rumia, Szmelta, Zagórze oraz osiedla: Rajskie, Rumia Park, Janowo, Osada Kolejowa, Podgórne, Królewskie, Kazimierza, Morelowe, Żeglarzy

Moderatorzy: Zigi, Jaro, aisne

Przegląd Mediów
Moderator
Posty: 333
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 13:52

11 gru 2007, o 20:25

POLSKA Dziennik Bałtycki pisze:Rumia. Prowadził po pijanemu autokar pełen dzieci

Aż dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał 56-letni Marcin S. z Redy, który woził we wtorek rano dzieci autokarem na basen. Zanim opiekunowie się zorientowali zdążył pokonać około 3-kilometrową trasę z Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Stoczniowców w Rumi do pływalni przy ul. Rodziewiczówny trzy razy. Dopiero podczas ostatniego kursu nauczycielki wyczuły od niego woń alkoholu. Poinformowały o tym kierownika basenu, a ten wezwał policję. Czwartoklasiści, którzy mieli jechać następnym kursem, wrócili do szkoły na piechotę.
- Kierowca był kilkukrotnie badany alkomatem, wynik za każdym razem się potwierdzał. Miał w wydychanym powietrzu dwa promile alkoholu - mówi sierż. Anetta Kwidzińska, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Wejherowie.
Mężczyzna został zatrzymany i grozi mu za jazdę po pijanemu do 2 lat więzienia. Przesłuchiwany będzie dopiero dziś, jak wytrzeźwieje. Niewykluczone jednak, że postawione mu zostaną także inne zarzuty związane z narażeniem zdrowia lub życia innych ludzi, a zagrożenie karą wzrośnie wtedy automatycznie o kilka lat. Póki co jednak już stracił pracę.
- Ten człowiek pracował u mnie dopiero od kilku dni. Do czwartku miał zastępować kierowcę, który jest w szpitalu. Nie wytrzymał nawet tygodnia. Czy pozwolę mu zostać? Wykluczone - twierdzi Paweł Górniak, szef wejherowskiej firmy przewozowej "Patrycja", która w ramach z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Rumi wozi tutejsze dzieci ze szkół na basen. - Kiedy kierownik basenu poinformował mnie o sygnałach od nauczycielek, sam powiedziałem mu, żeby od razu dzwonił po policję.
(...)
Agata Grzegorczyk - POLSKA Dziennik Bałtycki
Przegląd Mediów
Moderator
Posty: 333
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 13:52

15 gru 2007, o 18:03

Express Powiatu Wejherowskiegi pisze:Na pół roku bezwzględnego pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez 5 lat skazał 56-letniego Mariana Sz. Sąd Rejonowy w Wejherowie Zam. Wydział Grodzki w Rumi. Mężczyzna we wtorek po pijanemu wiózł autokarem dzieci ze szkoły na basen. O karę bezwzględnego pozbawienia wolności dla oskarżonego wnioskował... jego obrońca.
(...)
ANDRZEJ GOJKE
gobus1
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 28 kwie 2011, o 23:10
Kontakt:

25 kwie 2012, o 00:26

A gdzie byli rodzice, opiekunka-nauczycielka?

______________
Prosty wynajem autokarów dla dzieci na wycieczki szkolne
ODPOWIEDZ