Trolejbusy vs autobusy do Gdyni

Aktualności - Rumia - dzielnice: Biała Rzeka, Janowo, Lotnisko, Stara Piła, Stara Rumia, Szmelta, Zagórze oraz osiedla: Rajskie, Rumia Park, Janowo, Osada Kolejowa, Podgórne, Królewskie, Kazimierza, Morelowe, Żeglarzy

Moderatorzy: Zigi, Jaro, aisne

Przegląd Mediów
Moderator
Posty: 333
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 13:52

11 gru 2007, o 19:45

POLSKA Dziennik Bałtycki pisze:Rumia. Jest szanasa na lepsze połączenie z Gdynią

Mieszkańcy Rumi, których zbulwersowało i zdenerwowało nie przystąpienie miasta do projektu budowy sieci trolejbusowej w Rumi, mogą mieć nadzieję, że połączenie komunikacją miejską Rumi z Gdynią z uwzględnieniem drogi krajowej nr 6, zostanie polepszone. Już nie z wykorzystaniem trolejbusów, ale autobusów. Radni bowiem zastanawiają się nad zwiększeniem częstotliwości kursów linii 173 lub stworzeniem całkiem nowej linii autobusowej łączącej Rumię z Gdynią. Ich pomysł częściowo torpeduje jednak Marcin Gromadzki, rzecznik Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni.

Jest szansa, że poprawi się komunikacja miejska między Rumią a Gdynią przez drogę krajową nr 6. Już jednak nie za sprawą budowy sieci trolejbusowej, a dzięki zwiększeniu liczby autobusów kursujących tą drogą. Radni bowiem zastanawiają się nad zwiększeniem liczby kursów linii 173 lub ewentualnie stworzeniem całkowicie nowej.
(...)
Czy zwiększyć liczbę kursów linii 173 się uda, nie jest natomiast przekonany Marcin Gromadzki, rzecznik zarządu komunikacji Miejskiej w Gdyni.
- Symulacje symulacjami, ale linia 173 obsługuje trzy gminy - oprócz Rumi także Gdynię i Kosakowo - tłumaczy. - Jeśli Rumia znajdzie na to pieniądze, to Gdynię pewnie przekona, ale czy uda się namówić do tego Kosakowo? Szczerze wątpię. Natomiast stworzenie linii kursującej z Rumi do Chyloni naprzemiennie z linią 173, nie byłoby zbyt atrakcyjne dla pasażerów.
Marcin Lange - POLSKA Dziennik Bałtycki
ODPOWIEDZ