Kurort w Rumi? Czemu nie!

Aktualności - Rumia - dzielnice: Biała Rzeka, Janowo, Lotnisko, Stara Piła, Stara Rumia, Szmelta, Zagórze oraz osiedla: Rajskie, Rumia Park, Janowo, Osada Kolejowa, Podgórne, Królewskie, Kazimierza, Morelowe, Żeglarzy

Moderatorzy: Zigi, Jaro, aisne

Przegląd Mediów
Moderator
Posty: 333
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 13:52

7 gru 2007, o 12:34

POLSKA Dziennik Bałtycki pisze:Rumia. Francuzi chcą zmienić Rumię w kurort

Hotel jak w alpejskim kurorcie, tyle, że pod szczytem Góry Markowca? Do właściciela terenu zgłosili się inwestorzy, którzy chcą wybudować tu centrum hotelowo-konferencyjne, którego centralnym punktem ma być wieża z obrotową przeszkloną restauracją. Obok ma znaleźć się ogólnodostępny kompleks rekreacyjno-sportowy z basenem, salami gimnastycznymi i salonem spa.
- W zamian za możliwość wybudowania centrum hotelowo-konferencyjnego inwestorzy skłonni zrobić są też wiele dla mieszkańców miasta - mówi Bogusław Piechowski, właściciel Gory Markowca. - Mając na uwadze opinie rumian, którzy chcą by szczyt pozostał ogólnodostępnym punktem widokowym, nakłoniłem inwestora by pozostawił to miejsce niezabudowane i zagospodarował je właśnie w ten sposób. Podjął się nie tylko poprowadzenia oświetlenia wzdłuż ścieżki na szczyt, ale także opieki nad tym terenem. Bo póki co korzystają z niego głównie wielbiciele mocnych trunków i ci, co na dziko pozbywają się śmieci.
Póki co Bogusław Piechowski nie chce jeszcze zdradzić, kto miałby budować centrum hotelowe, bo jak twierdzi prowadzi rozmowy z kilkoma inwestorami, polskimi i zagranicznymi ( z Francji). Firmy chcą zakończyć inwestycję w ciągu 4 lat, tak by zdążyć przez rozpoczęciem Euro 2012, w ten sposób, budując bazę noclegową dla mistrzostw mają szansę uzyskać unijną dotację.
(...)
Inwestor i właściciel terenu czekają już tylko na plan zagospodarowania Góry Markowca. Czy dopuści on powstanie tego typu obiektu na wzgórzu?
- Póki plan nie jest uchwalony, niczego nie możemy przesądzać. Dokument ma być gotowy w lutym przeszłego roku - tłumaczy Ryszard Grychtoł, wiceburmistrz Rumi do spraw inwestycji. - Na pewno jednak nie zgodzimy się na zabudowanie szczytu góry.

Agata Grzegorczyk - POLSKA Dziennik Bałtycki
ODPOWIEDZ