Plakaty wyborcze wciąż wiszą

Aktualności - Rumia - dzielnice: Biała Rzeka, Janowo, Lotnisko, Stara Piła, Stara Rumia, Szmelta, Zagórze oraz osiedla: Rajskie, Rumia Park, Janowo, Osada Kolejowa, Podgórne, Królewskie, Kazimierza, Morelowe, Żeglarzy

Moderatorzy: Zigi, Jaro, aisne

Przegląd Mediów
Moderator
Posty: 333
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 13:52

4 gru 2007, o 19:03

POLSKA Dziennik Bałtycki pisze:Rumia. A plakaty ciągle wiszą

Choć od blisko dwóch tygodni wszystkie plakaty wyborcze są nielegalne, to w Rumi niektórzy byli kandydaci wcale się tym nie przejmują. Nasz reporter podczas 10 minutowego spaceru znalazł plakaty i tych, co wybory przegrali, jak i tych, co odnieśli sukces.
Antoni Szymański z PiS, niedoszły senator z ramienia tej partii, po porażce wyborczej widać stracił całkowicie zainteresowanie swoimi plakatami, bo jego podobizna jest wątpliwą ozdobą jednej z latarni przy ul. Starowiejskiej. W innej sytuacji jest natomiast Kazimierz Plocke z PO. Nie dość, że dostał się do sejmu, to na dodatek kilka dni temu został wiceministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jak widać, przy tak szybkiej karierze i mnóstwie odpowiedzialnych, zapewne, zadań, łatwo zapomnieć o tak przyziemnych sprawach, jak sprzątnięcie swojego plakatu wyborczego. A sprawa jest naprawdę przyziemna, bo plakat, który wisiał na lampie koło poczty przy ul. Starowiejskiej, ostatnio spadł i zalega na chodniku na tyłach kiosku.
- To źle, że te plakaty jeszcze nie zostały usunięte - mówi Kazimierz Plocke. - To niedopatrzenie. Zaraz wydam polecenie i za chwilę zostaną usunięte.
Rumscy strażnicy miejscy nie wystawili jednak wciąż mandatów za plakaty, bo ... nikt się do nich nie przyznaje.
- Ani rumskie koła, ani zarządy regionalne partii, których kandydatów plakaty wciąż wiszą, nie poczuwają się do odpowiedzialności - mówi Roman Świrski, komendant rumskiej Straży Miejskiej. - Tak więc winnych szukamy teraz w Warszawie.
Marcin Lange - POLSKA Dziennik Bałtycki
ODPOWIEDZ