mieszkania od dewelopera ZIS

Aktualności - Rumia - dzielnice: Biała Rzeka, Janowo, Lotnisko, Stara Piła, Stara Rumia, Szmelta, Zagórze oraz osiedla: Rajskie, Rumia Park, Janowo, Osada Kolejowa, Podgórne, Królewskie, Kazimierza, Morelowe, Żeglarzy

Moderatorzy: Zigi, Jaro, aisne

lucek
Początkujący
Początkujący

Post autor: lucek » 12 paź 2009, o 17:29

Czy ktoś kupił czy ma zamiar kupić mieszkanie w Rumii przy ul. Gdyńskiej lu Żeglarzy od dewelopera ZIS? Troszkę nieznany mi jest ten deweloper, nigdzie się nie reklamuje, na targach mieszkaniowych też nie widziałem ich stoiska, może ktoś mi przybliży wizerunek i warunki sprzedaży tego dewelopera. Z góry dziękuje.

remigiusz
Początkujący
Początkujący

Mam mieszkanie.

Post autor: remigiusz » 23 paź 2009, o 14:56

Deweloper ten buduje na zlecenie spółdzielni mieszkaniowej JANOWO. Mają oni wewnętrzną umowę ( blok przynależy do spółdzielni). Jeśli będziesz załatwiał kredyt możesz mieć problem bo bank będzie żądał zapoznania się z ww. umową, a oni zasłaniają się tajemnicą handlową. Co do reklam do tej pory nie musieli się reklamować, bo był popyt- teraz pewnie się to zmieni. Jeśli mieszkanie dopiero powstaje, trzeba doglądać budowy. Kable położone są u mnie po skosach przez środek podłogi... Eletryk ma swoje dziwne wizje... U mnie żadnych przekrętów nie było. Domek stoi już 3 latka grzyba żadnego narazie nie ma. :lol:

lucek
Początkujący
Początkujący

płatności za mieszkanie

Post autor: lucek » 23 paź 2009, o 16:32

Dzięki za info. A czy mógłbyś napisać mi o płatnościach. Bo z tego co napisałeś to bazują na spółdzielni czyli defacto mogą żądać nawet po wpłaceniu wszystkich transz kolejnych pieniędzy jeśli np. wzrosną ceny materiałów budowlanych. Czy to jest prawda? Miałeś taką sytuację? Z góry dziękuje za odpowiedź.

elektryk
Początkujący
Początkujący

Post autor: elektryk » 15 lip 2011, o 19:20

remigiusz pisze:Deweloper ten buduje na zlecenie spółdzielni mieszkaniowej JANOWO. Mają oni wewnętrzną umowę ( blok przynależy do spółdzielni). Jeśli będziesz załatwiał kredyt możesz mieć problem bo bank będzie żądał zapoznania się z ww. umową, a oni zasłaniają się tajemnicą handlową. Co do reklam do tej pory nie musieli się reklamować, bo był popyt- teraz pewnie się to zmieni. Jeśli mieszkanie dopiero powstaje, trzeba doglądać budowy. Kable położone są u mnie po skosach przez środek podłogi... Eletryk ma swoje dziwne wizje... U mnie żadnych przekrętów nie było. Domek stoi już 3 latka grzyba żadnego narazie nie ma. :lol:
Witam jestem elektrykiem pracującym na tej budowie,postaram się wytłumaczyć dlaczego kable idą po skosie.Na pewno zauważył pan że strop czyli sufit w pana mieszkaniu jest gładki,ponieważ układany jest z płyt filigranowych.To znaczy że szpachlowane są tylko łączenia tych płyt,dlatego rozprowadzając przewody wiercimy dwa otwory jeden w linii prostej nad włącznikiem a drugi w miejscu lampy.Te dwa przewody łączymy rurką plastikową w którą wprowadzamy kabel,dlatego te rurki są rozprowadzone niesymetrycznie.Każdy lokator ma inną "wizje"rozmieszczenia ścianek jak i oświetlenia w poszczególnych pomieszczeniach.Akurat u pana rurki które były widoczne rozłożone po skosie,to było oświetlenie sąsiada z dołu.Reszta instalacji mieszkaniowej jest ułożona w linii prostej po ścianach,skoro nie podobało się panu rozmieszczenie rurek trzeba było tylko powiedzieć i po dopłaceniu do każdego punktu świetlnego sąsiada ułożylibyśmy je przy ścianach a nawet wkuli w posadzkę.Dodam tylko że na te rurki przychodzi styropian i wylewka betonowa razem będzie gdzieś 12 cm.Myślę że moja odpowiedz zadowoli pana,jeśli nie to służę dalszymi wyjaśnieniami :shock:

ODPOWIEDZ