Plan zagospodarowania dla Markowca

Aktualności - Rumia - dzielnice: Biała Rzeka, Janowo, Lotnisko, Stara Piła, Stara Rumia, Szmelta, Zagórze oraz osiedla: Rajskie, Rumia Park, Janowo, Osada Kolejowa, Podgórne, Królewskie, Kazimierza, Morelowe, Żeglarzy

Moderatorzy: Zigi, Jaro, aisne

Przegląd Mediów
Moderator
Posty: 333
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 13:52

28 paź 2007, o 12:00

Dziennik Bałtycki pisze:Rumia. Plan dla Markowca dopiero w lutym

Plan zagospodarowania dla Góry Markowca, który miał powstać, jak obiecywał rok temu na łamach "Gońca Rumskiego" ówczesny burmistrz Rumi do spraw inwestycji, latem tego roku, nadal nie jest gotowy.
- Biuro planistyczne, które go przygotowuje zgodnie z umową ma jeszcze trochę czasu. Termin, w którym dokument ma zostać przedstawiony do zatwierdzenia Radzie Miasta Rumi, to luty przyszłego roku - mówi Ryszard Grychtoł, obecny wiceburmistrz miasta. - Nie ma więc co się nadmiernie spieszyć, lepiej dokładnie dopracować dokument. Tym bardziej, że opracowanie planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu nie jest łatwą sprawą. Trzeba nie tylko uporządkować przyszła zabudowę, ale także obecną, która w ubiegłym wieku powstawała tam w sposób bardzo chaotyczny. Wiem jednak, że ten cel już został osiągnięty, bo dokument jest już na etapie dopracowywania i uzgadniania szczegółów.
Wiadomo już także, że górna część Markowca, ma pozostać wolna od zabudowy, a na jego szczycie powstać ma ogólnodostępny, bo przypomnijmy, że góra jest własnością prywatną, punkt widokowy. Plan jednak nie określa czy będzie to po prostu miejsce, z którego można będzie podziwiać panoramę Rumi i okolic, czy powstanie tam wieża widokowa, podobna do tej na oliwskim Pachołku.
Uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania dla Góry Markowca rumscy radni podjęli we wrześniu ubiegłego roku. Przygotowanie dokumentu zlecono firmie urbanistycznej w styczniu b.r.
Agata Grzegorczyk - Dziennik Bałtycki
ODPOWIEDZ