Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 1

Aktualności - Rumia - dzielnice: Biała Rzeka, Janowo, Lotnisko, Stara Piła, Stara Rumia, Szmelta, Zagórze oraz osiedla: Rajskie, Rumia Park, Janowo, Osada Kolejowa, Podgórne, Królewskie, Kazimierza, Morelowe, Żeglarzy

Moderatorzy: Zigi, Jaro, aisne

Przegląd Mediów
Moderator
Posty: 333
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 13:52

4 paź 2010, o 12:53

Pogotowie strajkowe w rumskiej szkole.
Rumia - pogotowie strajkowe w szkole

Zostało ogłoszone przez rodziców w obronie rozbudowy szkoły Podstawowej nr 1. W zeszłym tygodniu radni odrzucili wniosek o przyznanie dodatkowych pieniędzy na inwestycje. Rodzice oflagowali budynek szkoły i na dziś zwołali Nadzwyczajne Zebranie Członków Rady Rodziców, na którym ma zapaść decyzja w sprawie ewentualnego strajku okupacyjnego w placówce.

Wykonawca zapowiedział, że jeżeli samorząd nie znajdzie pieniędzy na zapłacenie rachunku do 7 października - przerwie roboty. Koszty prac wzrosły, bo konieczne okazało się wzmocnienie fundamentów. Ponadto, na terenie budowy znaleziono ludzkie szczątki i trzeba było przeprowadzić ekshumację.

Burmistrz Elżbieta Rogala - Kończak by zapłacić wykonawcy wystąpiła o przesunięcie miliona złotych z przyszłorocznego budżetu i przyznanie dodatkowych 500 tysięcy. Na sesji w zeszły czwartek radni się na to nie zgodzili. Burmistrz złożyła wniosek o zwołanie kolejnej, nadzwyczajnej sesji w sprawie sfinansowania rozbudowy szkoły. Na ten cel w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym Rumi prawie 8 i pół miliona złotych.

(Radio Gdańsk)
Alfredo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 2 sty 2008, o 18:38

5 paź 2010, o 17:44

8 października kolejna sesja rady miejskiej - pewnie będzie znowu afera o kasę dla szkoły
Najgorsze, że nadchodzące wybory pewnie nic nie zmienią. A może?
Przegląd Mediów
Moderator
Posty: 333
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 13:52

6 paź 2010, o 11:57

Radni podważają zasadność pozwu rodziców uczniów z SP nr 1

Rodzice uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 1 w poniedziałek zapowiedzieli, że do skutku będą dopominać się o dodatkowe pieniądze na rozbudowę szkoły i nie cofną się przed złożeniem pozwu do sądu przeciwko radnym głosującym nie po ich myśli.

Do złożenia pozwu posuną się jednak dopiero wtedy, gdy piątkowa sesja nadzwyczajna znów zakończy się negatywną decyzją radnych. Radni nie zamierzają jednak ugiąć się pod naciskami rodziców, bo, jak twierdzą, inwestycja jest źle przygotowana i nieprawidłowo prowadzona, a afera wokół szkoły to po prostu część kampanii wyborczej.
(...)

Anna Rembowska
Polska Dziennik Bałtycki
Przegląd Mediów
Moderator
Posty: 333
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 13:52

10 paź 2010, o 11:30

Rumscy radni nie dali więcej pieniędzy na remont szkoły podstawowej nr 1

Rumska Rada Miasta po raz kolejny odrzuciła wniosek o przyznanie dodatkowych pieniędzy na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 1.
(...)
Burmistrz zapewnia, że remont nie zostanie na razie wstrzymany, bo wykonawca na własne ryzyko od poniedziałku będzie kontynuować prace, a w przyszłym tygodniu w szkole zostanie podłączone ogrzewanie, czego również domagali się rodzice.
(...)
Teraz zamierzają podjąć decyzję o dalszych krokach w tej sprawie. Zapewniają, że złożą do prokuratury przeciwko każdemu radnemu z osobna za narażanie dzieci na niebezpieczeństwo i utratę zdrowia. Zbliża się bowiem zima, a część budynków szkolnych pozostaje bez ogrzewania, gdyż nie ma pieniędzy na opłaty przyłączeniowe. Gdyby natomiast wykonawca zszedł z budowyz powodu nieuregulowanej faktury za nieprzewidziane w kosztorysie prace, oznaczałoby to, że prace nie zostaną wznowione przed wiosną, tyle bowiem trwałaby procedura zinwentaryzowania wykonanych już robót i rozpisania nowego przetargu.
(...)

Anna Rembowska
NaszeMiasto.pl
Przegląd Mediów
Moderator
Posty: 333
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 13:52

28 paź 2010, o 21:25

Rumia: Rzecznik praw dziecka pisze list w sprawie Szkoły Podstawowej nr 1

Sytuacją, jaka od kilku tygodni ma miejsce w Szkole Podstawowej nr 1, zainteresował się rzecznik praw dziecka. U Witolda Reclafa, przewodniczącego Rady Miasta, rzecznik interweniował na prośbę rodziców i dyrekcji szkoły, kierując do niego pismo. To jednak jeszcze nie dotarło do adresata.
(...)
"Zwracam się z prośbą o szybkie zakończenie rozpoczętej inwestycji tak, by dłużej nie było naruszane dobro dziecka i jego prawo do nauki - czytamy w liście rzecznika. - Podkreślam też z całą stanowczością, że w chwili obecnej władze miasta Rumi zaniedbują realizację obowiązków nałożonych na jednostkę samorządu terytorialnego (...). Proszę o niezwłoczne poinformowanie mnie o takim sposobie rozwiązania powyższego problemu, by dobro najmłodszych obywateli RP było chronione z należytą troską".
(...)
Rodzice liczą, że radni zajmą się kwestią "jedynki" podczas najbliższej sesji.

Anna Rembowska
Polska Dziennik Bałtycki
Przegląd Mediów
Moderator
Posty: 333
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 13:52

10 lis 2010, o 12:18

W Rumi budżet zmieniony. Nie ma nadal kasy na remont Szkoły Podstawowej nr 1


Po wielu miesiącach sporów o budżet, radni przyjęli proponowane przez burmistrza zmiany. W zaakceptowanym projekcie zabrakło jednak ponad pół miliona złotych na Szkołę Podstawową nr 1 oraz pieniędzy na rozbudowę systemu informatycznego wspomagającego pracę urzędu w zakresie finansowo-budżetowym. Cieszyć natomiast mogą się kibice siatkówki, ponieważ hala widowiskowo-sportowa MOSiR zostanie dostosowana do wymogów Plus Ligi Kobiet. 
Przyjęcie zmian do budżetu nie obyło się jednak bez sporów. (...)

Anna Rembowska
Polska Dziennik Bałtycki
Przegląd Mediów
Moderator
Posty: 333
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 13:52

3 gru 2010, o 11:50

Jest szansa na dokończenie remontu szkoły.
Przegląd Mediów pisze:Rumia dostała 0,5 mln z rezerwy premiera na Szkołę Podstawową nr 1. 
Jest pozytywna odpowiedź Kancelarii Prezesa Rady Ministrów na wniosek o przyznanie pieniędzy na dalsze prowadzenie remontu Szkoły Podstawowej nr 1. Wczoraj wieczorem dotarła do naszej redakcji informacja z KPRM, że wniosek został już podpisany przez premiera i zostanie dzisiaj przesłany do wojewody pomorskiego, który pozytywnie wcześniej go opiniował i przekazywał do Warszawy. Burmistrz Elżbieta Rogala Kończak nie chce na razie, do momentu otrzymania oficjalnego potwierdzenia informacji, komentować tej sprawy.

Dariusz Chabior
Polska Dziennik Bałtycki
noon
Ja tu zaglądam
Ja tu zaglądam
Posty: 10
Rejestracja: 16 paź 2010, o 23:25

3 gru 2010, o 23:47

Bardzo dobrze że znalazły sie pieniążki z centrali dla naszego miasta ...
magdaeska
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 13 mar 2009, o 09:36
Lokalizacja: prawie rumia
Kontakt:

6 gru 2010, o 18:27

Może wreszcie jest szansa na szczęśliwy finał tej żenującej sprawy.
Przegląd Mediów
Moderator
Posty: 333
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 13:52

14 cze 2011, o 13:12

Dziennik Bałtycki pisze:Rumia wystawi fakturę premierowi za rozbudowę szkoły

Miasto znowu otrzymało obietnicę wsparcia rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 1 ze środków znajdujących się w rezerwie premiera. W ubiegłym roku z takiej samej obietnicy nic nie wyszło.

(...)W związku z tym rumski magistrat złożył wniosek jeszcze raz. Ponownie zapadła pozytywna decyzja - tym razem Rumi przyznano nie pół miliona zł, jak wcześniej, ale milion złotych. Pieniądze mogą wpłynąć do gminy w każdej chwili.

- Środki na ten cel są zabezpieczone, więc miasto może wystawić fakturę za zadania, jakie będą wykonane w roku bieżącym, a może wystawić ją za prace, które już zostały zrealizowane i opłacone - mówi Jarosław Maciejewski z biura prasowego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku.
(...)

Tomasz Modzelewski
ODPOWIEDZ