Nowy wiceburmistrz

Aktualności - Rumia - dzielnice: Biała Rzeka, Janowo, Lotnisko, Stara Piła, Stara Rumia, Szmelta, Zagórze oraz osiedla: Rajskie, Rumia Park, Janowo, Osada Kolejowa, Podgórne, Królewskie, Kazimierza, Morelowe, Żeglarzy

Moderatorzy: Zigi, Jaro, aisne

Przegląd Mediów
Moderator

2 paź 2007, o 14:25

Dziennik Bałtycki pisze:Rumia. Ryszard Grychtoł nowym wiceburmistrzem

Nowym wiceburmistrzem do spraw inwestycji w Rumi jest Ryszard Grychtoł, jeszcze do wczoraj pełniący funkcję naczelnika wydziału inżynierii miejskiej i inwestycji Urzędu Miasta Rumi. Tak zdecydowała w poniedziałek Elżbieta Rogala-Kończak, burmistrz miasta.
- Do godz. 8 w poniedziałek nie otrzymałam kandydatury koalicji PO i PiS na to stanowisko, więc zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią wyznaczyłam sama zastępcę, człowieka, z dużym doświadczeniem, który od pięciu lat kieruje w urzędzie wydziałem odpowiedzialnym za inwestycje i w dodatku rumianina. Wcześniej zarzucano mi bowiem, że moi zastępcy są spoza miasta - mówi Elżbieta Rogala-Kończak.
Witold Reclaf, przewodniczący Rady Miasta Rumi, choć w pełni nie akceptuje wszystkich rozwiązań zastosowanych przez Ryszarda Grychtoła jeszcze jako naczelnika, życzy mu wszystkiego najlepszego na nowym stanowisku.
(...)
Dla Ryszarda Grychtoła twierdzi, że wyzwań się nie boi. Ma 57 lat, z wykształcenia jest inżynierem budownictwa wodnego, absolwentem Politechniki Gdańskiej. Po studiach pracował w biurze projektowym, potem na kontraktach w firmach wykonawczych, głównie w Niemczech. Od 5 lat jest urzędnikiem rumskiego magistratu.
Agata Grzegorczyk - NaszeMiasto.pl
ODPOWIEDZ