Porachunki przestępców

Aktualności - Rumia - dzielnice: Biała Rzeka, Janowo, Lotnisko, Stara Piła, Stara Rumia, Szmelta, Zagórze oraz osiedla: Rajskie, Rumia Park, Janowo, Osada Kolejowa, Podgórne, Królewskie, Kazimierza, Morelowe, Żeglarzy

Moderatorzy: Zigi, Jaro, aisne

Przegląd Mediów
Moderator
Posty: 333
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 13:52

27 wrz 2007, o 13:16

Dziennik Bałtycki pisze:Rumia. Porachunki przestępczego półświatka

Tuż przed północą we wtorek rumscy strażacy zostali wezwani do płonącego mercedesa. Na miejscu okazało się, że najprawdopodobniej mają do czynienia z umyślnym podpaleniem - samochód palił się od zewnątrz. Jak ustaliła później policja, samochód najprawdopodobniej oblano łatwopalną substancją.

Tymczasem w sobotę przed godz. 22 do bazy karetki pogotowia ratunkowego przy placu Kaszubskim zgłosił się mężczyzna. Miał przestrzelone obie nogi tuż nad kolanami. Trafił do wejherowskiego szpitala, gdzie go zbadano i opatrzono rany. Kule nie naruszyły kości ani ścięgien, więc będzie chodzić. Mężczyzna na własną prośbę wypisał się ze szpitala. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, iż podpalony samochód zarejestrowany był na matkę postrzelonego mężczyzny, jednak policja zaprzecza, jakoby te dwie sprawy miały ze sobą związek.
(...)
Policja nie chce wypowiadać się na temat ewentualnego związku obu spraw z trójmiejskim światkiem przestępczym. Funkcjonariusze przyznają, że gdynianin był notowany w związku z różnymi przestępstwami.
Sprawców obu przestępstw nie ujęto. Gdynianin twierdzi, że nie wie, kto do niego strzelał. Mówi, że przyjechał do Rumi w odwiedziny do znajomych i gdy szedł jedną z ulic, zza rogu wyskoczył ubrany na czarno napastnik, w kapturze i bez żadnej przyczyny oddał do niego strzał, po czym uciekł. Policja na miejscu wskazanym przez napadniętego nie znalazła łusek, jednak w przypadku, gdyby strzały zostały oddane z rewolweru, a nie z pistoletu, nie mogłoby by ich tam być. Nieoficjalnie jednak wiemy też, że rany postrzałowe gdynianina były poziome, gdyby napastnik strzelał w pozycji wyprostowanej, a ofiara stała, otwór wlotowy powinien znajdować się wyżej niż wylotowy.

Agata Grzegorczyk - Dziennik Bałtycki
ODPOWIEDZ