Nowa zieleń w Rumi

Aktualności - Rumia - dzielnice: Biała Rzeka, Janowo, Lotnisko, Stara Piła, Stara Rumia, Szmelta, Zagórze oraz osiedla: Rajskie, Rumia Park, Janowo, Osada Kolejowa, Podgórne, Królewskie, Kazimierza, Morelowe, Żeglarzy

Moderatorzy: Zigi, Jaro, aisne

Przegląd Mediów
Moderator

24 wrz 2007, o 20:52

Dziennik Bałtycki pisze:Rumia będzie bardziej zielona

Kilkadziesiąt drzew i krzewów zostanie posadzonych w Rumi tej jesieni. Oprócz tego "zagospodarowane na zielono" zostaną także trzy zaniedbane tereny miejskie.
- Przede wszystkim zamierzamy założyć trawnik przy ul. Gdańskiej, na wysokości ul. Katowickiej, który będzie przedłużeniem urządzonego już terenu przy ul. Dąbrowskiego - informuje Katarzyna Bielińska, naczelnik Wydziału Polityki Gospodarczej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska rumskiego magistratu. - Oprócz tego trawniki założymy przy ul. Podgórnej oraz przy Skate Parku. Te lokalizacje to sugestie mieszkańców.
Urzędnicy twierdzą, że trawa zdąży się przyjąć jeszcze przed przymrozkami.
(...)
Zielone inwestycje pochłoną 50 tys. zł.
(lan) - Dziennik Bałtycki
Qinshe
Ja tu zaglądam
Ja tu zaglądam
Kontakt:

26 lut 2010, o 10:08

Ojj... Nie pamiętam tego.... Były w końcu te drzewka czy nie??
jolasia
Forumowicz
Forumowicz

3 mar 2010, o 12:15

Mamy naprawdę Urocze Miasteczko. Szkoda , że w tym miasteczku mieszkają prymitywy dla których dewastacja jest nobilitacją ich osoby. Ubolewam że nie można tego leczyć. Takie małe osoby, tchórzliwe reagują agresją, popisują się, bo na nic innego nie jest ich stać. Niszczą ściany budynków, znaki drogowe, no i właśnie zieleń. Ale co taki TUMAN zrozumie ..... ???!!!!
Emilia
Początkujący
Początkujący

22 paź 2010, o 15:35

Oh jak ja lubie takie newsy, gdy w Rumii cos na pozytywne sie zmienia. Tym razem z szarego, ewentualnie szaro-burego na zielonego. Bardzo sie ciesze :-D
Tymczasem zmianę w Twoim życiu moze spowodowac ta strona, dzięki której wymienisz gotówkę za złoto.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2010, o 10:26 przez Emilia, łącznie zmieniany 2 razy.
Marcin Fuchs
Ja tu zaglądam
Ja tu zaglądam

23 paź 2010, o 07:43

To trochę w tym temacie około zieleni:

Doskonała wiadomość dla Rumi. Miasto zostało wyróżnione podczas konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Pomorskiego 2010. Podczas uroczystości odbywającej się w Sali Senatu Politechniki Gdańskiej Marszałek Mieczysław Struk przekazał na ręce burmistrza Grychtoła wyróżnienie I stopnia dla Rumi za projekt p...rzebudowy ulic Żwirki i Wigury.To dobry przykład tego w jakim kierunku powinna zmieniać się przestrzeń publiczna w Rumi. Mam nadzieję, że w przyszłym roku wygramy.
Duksanna
Ja tu zaglądam
Ja tu zaglądam

27 maja 2011, o 09:29

Mam wrażenie, że powoli zmienia się świadomość mieszkańców. Dostrzegają, że mało jest zieleni i sami pragną coś z tym zrobić. To się chwali.
kanalista66
Początkujący
Początkujący

9 sie 2011, o 09:38

Bardzo sympatyczne miasto.Krzewy,drzewka a pod każdym wór ze śmieciami. Zamiejscowy oddział Szadułek.
magdaeska
Forumowicz
Forumowicz
Kontakt:

7 wrz 2011, o 08:32

kanalista66 pisze:Krzewy,drzewka a pod każdym wór ze śmieciami.
- to bardzo się chwali, że wór a nie same śmieci. Kultura!
george
Początkujący
Początkujący

3 lis 2011, o 09:59

Wszystko fajnie ale te obszary zieleni są małe i bardzo daleko dla mieszkańów Północnych części miasta. Jest taka przestrzeń w pasie ulic Kosynierów - Żwirki Wigury - Reja - Fredry (http://goo.gl/Euwp5 - Obrazek)
Ta przestrzeń jest niezagospodarowana od lat/wieków, ludzie chodzą tamtędy albo na skróty do dworca albo na spacer z czworonogiem a można by z tego terenu zrobić użytek i zrobić z tego Park na miarę CentralParku - tego mi z Rumi brakuje co z tego że są przestrzenie Zieleni przy rzeczce , czy przy Żwirki Wigury przy Centrum to są malutkie przestrzenie niedostępne dla mieszkańców Północnej części miasta, a myślę że gdyby zrobić z tego Park z prawdziwego zdarzenia to było by idealne miejsce na spacer z rodziną, na spacer z pupilem - takiego miejsca w tej części miasta nie ma.
Sam chodziłem na spacery z córką w wózku po pobliskich uliczkach bo nie było gdzie, ale raz że utwardzonych nawierzchni w tym rejonie jest jeszcze stosunkowo mało to można jeszcze napotkać błąkające się bezpańskie psy, a wiadomo że jak ktoś idzie z dzieckiem to widzi w tym potencjalne niebezpieczeństwo!
Czy komuś wogóle poza mną pomysł się podoba czy to tylko ja mam potrzebę żeby w mieście było miejsce dla ludzi ?!
pabloo_b
Początkujący
Początkujący

3 lis 2011, o 10:14

Popieram inicjatywę. W tej części miasta nie ma żadnych parków, skateparków, placów zabaw itp. Taki park byłby atrakcyjnym miejscem również do uprawiania sportów takich jak jogging czy nordic walking.
Lena31
Początkujący
Początkujący

3 lis 2011, o 11:04

Też popieram, zwłaszcza, że niedaleko jest na prawdę spore osiedle i na pewno sporo osób korzystało by z parku z prawdziwego zdarzenia. Rumia się rozrasta, zaczyna w niej mieszkać coraz więcej młodych małżeństw z małymi dziećmi, myślę, że wiele osób by się bardzo ucieszyło z takiego projektu.
george
Początkujący
Początkujący

3 lis 2011, o 11:13

Wg. geoportal http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/ ... t=KATASTER cały ten obszar to jedna działka ale nie wiem czy należy do miasta ?!
george
Początkujący
Początkujący

3 lis 2011, o 11:55

Wg planu zagospodarowania ogłoszonego przez RM Rumia 21.10.2005r. (http://bip.rumia.pl/?id=486 poz 26.) Obrazek tylko taki malutki kawałek ten zielony ma być przeznaczony niby pod zieleń jedynie 2,17ha czyli wyjdzie z tego kolejny park który będzie nie wiadomo po co, nie wiadomo czy się z tego śmiać czy płakać pobliskie tereny ten duży kawałek czerwony z czarnym kreskowaniem niby pod sport i rekreację a te różowe pod usługi całość niby ma jeszcze w dodatku dzielić droga lokalna, czyli perspektywa fajnej większej przestrzeni Parkowej chyba się nie uda :( a szkoda bo tego miastu brakuje
ODPOWIEDZ