sortownia węgla Rumia/Reda

Aktualności - Rumia - dzielnice: Biała Rzeka, Janowo, Lotnisko, Stara Piła, Stara Rumia, Szmelta, Zagórze oraz osiedla: Rajskie, Rumia Park, Janowo, Osada Kolejowa, Podgórne, Królewskie, Kazimierza, Morelowe, Żeglarzy

Moderatorzy: Zigi, Jaro, aisne

a.sz.
Początkujący
Początkujący

sortownia węgla Rumia/Reda

Post autor: a.sz. » 16 kwie 2013, o 13:07

Witam serdecznie! Jestem co prawda mieszkanką Redy od niedawna, ale wiem, że łączy nas pewien problem. Otóż przeprowadziłam się w pobliże ulicy Gdańskiej nie wiedząc, że po drugiej stronie codziennie głośno pracuje sortownia węgla. Szukałam w internecie informacji na ten temat i wiem, że mieszkańcy Redy wywalczyli zakaz pracy w godzinach nocnych, natomiast Rumianie skierowali sprawę do sądu, aby w ogóle zakazać działalności tej firmy. Czy ktoś wie, na jakim etapie jest sprawa? Będę wdzięczna za konkretne infomacje.

Onufry
Ja tu zaglądam
Ja tu zaglądam

Re: sortownia węgla Rumia/Reda

Post autor: Onufry » 16 kwie 2013, o 13:22

Fakt, nie najlepsze to miejsce na skład opału. Domyślam się, że wszystko jest zgodnie z prawem, ale cholera wie, czy mają niezbędne pozwolenia, itp. Myślę, że kwestią czasu jest, że firma się stamtąd wyniesie, choć pewnie nie będzie łatwo, bo obroty zapewne spore...

a.sz.
Początkujący
Początkujący

Re: sortownia węgla Rumia/Reda

Post autor: a.sz. » 16 kwie 2013, o 15:04

o tak, słyszałam że obroty spore i właściciel nieźle się na tym interesie dorobił. Wiem, że firma wynajmuje tu teren od 2007 r., a umowę ma do 2017. Jak tu wytrzymać jeszcze 4 lata, a może i dłużej??

ODPOWIEDZ