STAN DRÓG W STAREJ RUMI

Aktualności - Rumia - dzielnice: Biała Rzeka, Janowo, Lotnisko, Stara Piła, Stara Rumia, Szmelta, Zagórze oraz osiedla: Rajskie, Rumia Park, Janowo, Osada Kolejowa, Podgórne, Królewskie, Kazimierza, Morelowe, Żeglarzy

Moderatorzy: Zigi, Jaro, aisne

Alis
Początkujący
Początkujący

STAN DRÓG W STAREJ RUMI

Post autor: Alis » 3 lut 2013, o 20:21

Od pięciu lat jestem mieszkanką Starej Rumi. Wyprowadziłam się z mężem z Gdyni, wybudowaliśmy dom przy ulicy Wiązowej z nadzieją, że będzie nam się żyło tu dobrze. Niestety rzeczywistość okazała się inna. Nie wspominam tu już o brzydkim zapachu w nocy z hodowli lisów i oczyszczalni (nikt mi nie wmówi, że hodowli już nie ma, bo latem ewidentnie czuć właśnie lisy), czy o wiecznym smogu.
Z każdym rokiem stan nieutwardzonych dróg w tej części Rumi ulega znacznemu pogorszeniu. Gdy spadnie śnieg, my i nasi sąsiedzi jesteśmy niemal odcięci od świata, a pług można tu zobaczyć od święta. Po tegorocznych opadach śniegu, pług nie odśnieżał naszej ulicy ani razu. Wiem, że temat ten powtarzany był wielokrotnie, ale ostatnie dni roztopów przelały czarę goryczy. Mam dwójkę małych dzieci, syn ma 9 miesięcy, córka 4 lata. Ostatnie dni nie miałam możliwości wyjść z dziećmi z domu, bo stan drogi przed moim domem powodował, ze wózek po prostu topił się w błocie. Stan dróg otaczających moją posesję widać na załączonych zdjęciach. To jest chore, że płacę podatki w takiej samej wysokości, jak inny mieszkańcy Rumi, których stan dróg jest o niebo lepszy, lub których drogi są utwardzone.
Mąż prowadzi w domu jednoosobową działalność gospodarczą i przez ostatnie dni klienci nie mieli jak dostać się do biura. W roku 2012 nasza ulica była wyrównana tylko raz na wiosnę, więc pytam- za co ja płacę ?? Pytam nie tylko w swoim imieniu, ale i sąsiadów, którzy zostawiają auta nie przy swojej posesji, bo nie mają możliwości do niej dojechać.
Kiedy ktoś w końcu się porządnie zabierze za Starą Rumię, tak zapomnianą przez władze miasta ?? Nie interesują nas już wyjaśnienia, że nie ma pieniędzy. Ja płacę podatki, więc oczekuję, że ja i moi sąsiedzi będziemy traktowani w taki sam sposób, jak inne dzielnice Rumi.
Mąż konsultuje się z prawnikami a propos pisma zmniejszającego wymiar podatku za dany rok. Nie zamierzam płacić ani złotówki za każdy dzień, w którym miasto ma nas gdzieś. I nie zamierzam również tego tak zostawić. Będę występować do telewizji, gazet, będę upubliczniać stan dróg w Rumi na wszelakich forach, aż ktoś w końcu zauważy problem i się za niego weźmie.
Załączniki
DSC_0575.JPG
DSC_0573.JPG
DSC_0572.JPG

Awatar użytkownika
Alinna48
Ja tu zaglądam
Ja tu zaglądam

Re: STAN DRÓG W STAREJ RUMI

Post autor: Alinna48 » 4 lut 2013, o 17:17

Krytycznie patrząc to od czasu mojego przyjazdu do Rumi w roku 1988 zmieniło się tu ogromnie.
Powstało wiele dróg, skwerów, parków. Remonty szkół też cieszą.
Ale za dużo zostało do położenia choćby czegokolwiek na nieutwardzonych ulicach . Za dużo jest w tej chwili dziur na drogach niedawno zbudowanych.
Narasta żal, bo przecież w Urzędzie wiedzą, że był remont szkoły i że po nim zostały szczątki z drogi przy ul. Okrężnej i Sienkiewicza. Skrzyżowanie w stanie zupełnej upadłości. Firmy budujące powywalały wprost w piach na skrzyżowaniu i wgłąb ulic kawały betonu, rozjeździły ciężkim sprzętem wszystko co się dało, od płotu do płotu.
W czasie największego natężenia przyjeżdżających do Szkoły nr 6 i odjeżdżających spod niej - skrzyżowanie tych ulic jest NIEPRZEJEZDNE. Autobus wożący uczniów codziennie żałośnie trąbi, bo nie może pokonać skrzyżowania. Przejść w zapadliskach i błocie nie można, przejechać też nie. W tym wszystkim są Wasze, drodzy czytacze, dzieci. Nie ma chodników, przejścia dla pieszych, więc idą między tym autobusem a samochodami wiszącymi na skrzyżowaniu niczym dojrzałe winogrona.
Miasto liczy na opatrzność. A co będzie wtedy, kiedy będzie potrzebna natychmiastowa interwencja służb ratowniczych?! Kiedy jest pusto, to jest, ale kiedy nie, to ratuj się jak kto potrafi. Bo przecież w takiej pogodzie, jaką teraz mamy, samochody jadąc zalewają przechodniów. Nie dlatego, że wszyscy kierowcy są zbójami tylko dlatego, że błotna woda w nadmiarze zalega od krawężnika do krawężnika. A zbójami są ci którzy jeżdżą pod prąd i udają, że ulica nie jest jednokierunkowa!
Żeby nie było... jestem pełna uznania dla dokonań w mieście. Ale w tym miodzie to o czym mówię - jest
goryczą. Dwadzieścia pięć lat terminowo płacę podatki w Rumi. Dwa razy dokładałam się do budowy kanalizacji, raz do budowy gazu. Uważam, że do budowy dróg już nie muszę.

Alis
Początkujący
Początkujący

Post autor: Alis » 11 lut 2013, o 12:18

Serdecznie zapraszam mieszkańców Starej Rumi i nie tylko na spotkanie z Twoją Telewizją Morską, która będzie kręcić materiał o stanie dróg Rumi, jutro, tj 12 lutego o godzinie 8:30 na skrzyżowaniu ulic Wiązowej i Klonowej. Każdy mile widziany. Im nas więcej, tym apel będzie głośniejszy !!!

Alis
Początkujący
Początkujący

Post autor: Alis » 13 lut 2013, o 22:09

ODPOWIEDZ