Grupowe zwolnienia w Wemie

Aktualności - Rumia - dzielnice: Biała Rzeka, Janowo, Lotnisko, Stara Piła, Stara Rumia, Szmelta, Zagórze oraz osiedla: Rajskie, Rumia Park, Janowo, Osada Kolejowa, Podgórne, Królewskie, Kazimierza, Morelowe, Żeglarzy

Moderatorzy: Zigi, Jaro, aisne

Przegląd Mediów
Moderator
Posty: 333
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 13:52

7 kwie 2012, o 19:59

Dziennik Bałtycki pisze:Rumia: Grupowe zwolnienia w firmie Wema

Blisko 50 pracowników mają objąć do końca września tego roku zwolnienia grupowe w rumskiej firmie Wema, zajmującej się dystrybucją płytek ceramicznych. To jednak tylko dalsze efekty podjętego w październiku 2010 roku przez Sąd Rejonowy Gdańsk - Północ postanowienia o upadłości Wemy. W dwóch poprzednich latach na zasadzie zwolnień grupowych z firmą pożegnało się 175 pracowników.
(...)
Cień nadziei osobom wciąż zatrudnionym w Wemie na zachowanie pracy daje Dorota Kowalewska, syndyk masy upadłościowej firmy.

- W marcu tego roku udało się nam rozstrzygnąć przetarg na sprzedaż dwóch oddziałów firmy, w Słupsku i Koszalinie. Oferty zostały zaakceptowane przez sąd i niebawem podpiszemy akty notarialne. Prowadzimy też rozmowy ze zwycięzcami przetargu odnośnie utrzymania zatrudnienia w tychże oddziałach - zapewnia Dorota Kowalewska.

W maju ogłoszony ma być natomiast przetarg na sprzedaż dwóch pozostałych oddziałów, w Olsztynie i Włocławku, oraz rumskiej siedziby firmy. Jak przekonuje syndyk masy upadłościowej Wemy, jeśli przetarg zostanie rozstrzygnięty, rozmowy o utrzymaniu zatrudnienia z ewentualnym nabywcą również będą prowadzone.
(...)
Marcin Lange
http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/ ... l?cookie=1
ODPOWIEDZ