Poszukiwany sprawca przestępstwa oraz domy dla kocurków!

Aktualności - Rumia - dzielnice: Biała Rzeka, Janowo, Lotnisko, Stara Piła, Stara Rumia, Szmelta, Zagórze oraz osiedla: Rajskie, Rumia Park, Janowo, Osada Kolejowa, Podgórne, Królewskie, Kazimierza, Morelowe, Żeglarzy

Moderatorzy: Zigi, Jaro, aisne

Marlena
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 31 gru 2011, o 01:01
Kontakt:

31 gru 2011, o 01:03

Dnia 30.12.11 otrzymałam telefon ze Straży Miejskiej w Rumi z informacją o tym, że para młodych ludzi znalazła na ul. Sienkiewicza w Rumi dwa dorosłe koty. Rumia nie ma podpisanej umowy ze schroniskiem, które ma kociarnie więc musiałam przyjąć pod swój dach kolejne potrzebujące zwierzęta. Dwa kocurki były pozostawione pod szkołą podstawową nr 6 w zaklejonym kartonie, bez wody, jedzenia, na mrozie... Gdyby nie bawiące się w pobliżu dzieci, koty za pewne nie przeżyłyby długo w zamknięciu. Brakuje mi słów na określenie człowieka, który postąpił w ten sposób, jedno jest pewne - osoba, która porzuciła zwierzęta powinna ponieść karę za swoje postępowanie, które jest przestępstwem w świetle obowiązującego prawa w Polsce:

Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt.
(Dz. U. z dnia 23 września 1997 r.)

Rozdział 1
Art. 6
6.1. Nieuzasadnione lub niehumanitarne zabijanie zwierząt oraz znęcanie się nad nimi jest zabronione.
6.2. Przez znęcanie się nad zwierzętami należy rozumieć zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień, a w szczególności:
(...)
11) porzucanie zwierzęcia, a w szczególności psa lub kota, przez właściciela bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje,


Koty są w dobrej kondycji fizycznej, natomiast ich stan psychiczny jest fatalny, koty są przestraszone, wycofane, nie jedzą, nie piją, siedzą wtulone w siebie... potrzebują prawdziwego opiekuna, który pokocha je na zawsze i nigdy nie pozbędzie się ich w tak okrutny sposób, potrzebują czułego, ciepłego domu gdzie będą kochane!

Kocurki są młode, mają niecały rok, bure pręgowane.

Kontakt w sprawie adopcji oraz dla osób które wiedzą cokolwiek na temat porzucenia kotów:
Marlena 509-180-009
marloneczek@wp.pl


Potrzebna jest nam też pomoc finansowa aby móc utrzymać zwierzęta w naszych domach tymczasowych, w tej chwili mamy ich pod opieką ponad 120 (testy na kocie choroby zakaźne, kastracje, odrobaczenie, karma, żwir)

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kawęczyńska 16/42a, 03-772 Warszawa
81 1370 1109 0000 1706 4838 7309 z dopiskiem “PKDT-Buraski”
bank DNB NORD Polska S.A. I O/Warszawa
ODPOWIEDZ