Dworzec PKP/SKM w Rumi

Aktualności - Rumia - dzielnice: Biała Rzeka, Janowo, Lotnisko, Stara Piła, Stara Rumia, Szmelta, Zagórze oraz osiedla: Rajskie, Rumia Park, Janowo, Osada Kolejowa, Podgórne, Królewskie, Kazimierza, Morelowe, Żeglarzy

Moderatorzy: Zigi, Jaro, aisne

Dworzec w Rumi powinno się...

wyremontować - przeprowadzić kapitalny remont
7
47%
zburzyć - nawet remont nic nie pomoże
7
47%
zostawić jak jest - szkoda pieniędzy, są ważniejsze cele
1
7%

Liczba głosów: 15
Alfredo
Forumowicz
Forumowicz

10 paź 2010, o 17:00

Sama architektura budynku jest nieciekawa. Może zburzenie i sprzedanie tej lokalizacji inwestorowi to dobry pomysł
Awatar użytkownika
Zigi
Moderator
Kontakt:

10 paź 2010, o 17:03

Dodałem ankietę - zapraszam do głosowania!
magdaeska
Forumowicz
Forumowicz
Kontakt:

13 paź 2010, o 14:30

Marcin Fuchs pisze:Dla mnie problem tkwi w tunelu i budyneczku na peronie skm. Ten budyneczek bym wyburzył, bo teraz bardziej pełni role szaletu niż miejsca schronienia przed deszczem
- no to prawda, najlepeij przechodzi się obok szybko i na bezdechu.
A mnie szokuje jeszcze czasami pojawiający się kłąb czarno-smolistego dymu nad kominem dworca - czym oni tam palą!? Chyba to opony, bo nic innego tak nie dymi :(
Marcin Fuchs
Ja tu zaglądam
Ja tu zaglądam

14 paź 2010, o 21:57

magdaeska-> No oponami to chyba nie, ale faktycznie czasami coś dziwnego wisi w powietrzu.
Nie wiem czy miasto i PKP stać na kompletne wyburzenie dworca, więc w ankiecie (doprowadzając do stanu remisu:) zagłosowałem za kapitalnym remontem). Sam dym jeszcze można jakoś przetrzymać, ale ten budyneczek na peronie to... Masakra. Zastanawiam się czasami czy Rumia-miasto monitorowane nie może postawić tam masztu z jedną kamera i gonić tych, którzy to miejsce traktują jako publiczny szalet.
Alfredo-> można jakoś pewnie budynek na zewnątrz odnowić. Co do inwestora to chyba PKP nie za chętnie wchodzi w takie układy- więc wątpię...
invisiblekid
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

16 paź 2010, o 11:51

Witam,
Jak byście nie wiedzieli komu mozna podziękowac za brak budrzetu na sprawy zwiazane z dworcem to proszę zgłosić się do radnego Zarednego. On wraz ze sowimi kolesiami świadomie zablokował wykup udziałów SKM. Udziały SKM pozowliły by na możliwość współzarzadzania obiektami kolejowymi w RUMI! Z wykupu udziałów SKM skorzystał już Sopot oraz Gdynia. Sopot po wykupie odrazu zarządził wezwanie do partnerstawa publiczo prywatnego dzieki czemu struktura kolejowa moze być przebudowana w galerię handlową i inne rzeczy funkcjonalności publicznejj przynoszacej dochody miastu oraz partnerom. Jak widać ten radny bez problemu zatwierdził budrzet na pomnik na rondzie L. Kaczynskiego - kwota pomnika była zblizona do kwtoy pakietu udziałów które mozna bylo odkupic od SKM! Wszystkich rownie zaradnych radnych w naszym miescie powinno sie wsadzić na wozki inwalidzkie i kazac im dostac się na peron 2 i spowrotem, babsztyle z RM powinny same z wozkami z dziećmi zasuwac ta samą trasę - podkreslam samodzielnie bez niczyjej pomocy!
Przypominam szanownym zaradnym radnym obrosnietym w piorka ze inwalidzi, matki czy tez osoby z dysfunkcja ruchowa to tez pełnoprawni obywatele naszegomiasta, a wasi potencjalni wyborcy!!!
Marcin Fuchs
Ja tu zaglądam
Ja tu zaglądam

16 paź 2010, o 13:32

invisiblekid-> to prawda, przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych dworzec jest średnio, żeby nie powiedzieć wcale. A udziały w SKM ma też chyba Gdańsk. Może w najbliższej kadencji rady miasta znajdą się osoby, które będa chciały rozwiązać ten problem. jak coś na mnie możesz liczyć :)
eMKa
Początkujący
Początkujący

17 maja 2011, o 20:21

czas mija i nic się nie dzieję.. czy ktoś wie, na czym konkretnie polega problem z dworcami?

Kiedy "pojawi się" kolejna możliwość wprowadzenia do budżetu wydatku w postaci wykupu udziałów SKM? czy naprawdę mieszkańców tak mało obchodzi, że dworce są niebezpieczne, brzydkie, śmierdzące, a są wizytówką miasta.. ??

Może udałoby się zorganizować oddolną inicjatywę uzmysławiającą rządzącym, że powinni pamiętać na czym polega służba publiczna i dbanie o dobro mieszkańców?
Alfredo
Forumowicz
Forumowicz

18 maja 2011, o 19:47

eMKa pisze:czy ktoś wie, na czym konkretnie polega problem z dworcami?
Konkretnie problem polega na tym, że są własnością grupy PKP, a jak działa PKP, każdy widzi. Są miejsca, gdzie udaje się dogadać władzom miast z PKP, ale ze względu na wielkość miasta, w Rumi będzie o to raczej trudno.
ania...
Początkujący
Początkujący

27 maja 2011, o 13:43

Powinni wygonić mieszkańców dworca, zamontować system kamer - bezpieczeństwo przede wszystkim, odremontować i pomalować na jasne przyjazne kolory. Należało by też zrobić porządek z zabudową peronów.
eMKa
Początkujący
Początkujący

28 maja 2011, o 14:17

zgadzam się w 100%!

przede wszystkim na peronach nie robią już takich zabudowanych poczekalni, która w Rumi Głównej służy jako wc i ewentulnie noclegownia menelstwa.. Wydaje mi się, że koszt wyburzenia tego przybytku nie powinien być wysoki, a byłby pierwszym krokiem do zmian.. Rozumiem, że taki generalny remont całego dworca to ogromne koszty, ale miasto nie robi absolutnie nic i tego nie jestem w stanie zrozumieć..
bopajdowski
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

16 lip 2011, o 12:15

Dworzec będzie remontowany! A to wszystko dzięki interpelacji Posła z Rumi - Krystyny Kłosin.
Wszystkie informację znajdziecie Państwo na http://klosin.pl/dworzec/ . W najbliższym czasie może pojawi się projekt dworca, planowany zakres remontu już na stronie się znajduje.
eMKa
Początkujący
Początkujący

18 lip 2011, o 16:59

fantastycznie :)))))))))))))
kanalista66
Początkujący
Początkujący

9 sie 2011, o 09:15

Myślę że to niejest problem PKP przecież próbowano-remontowano.Nawet jak miasto czy kto tam chętny wyda grube miliony na wybudowanie super dworca.Wejdą tam urzytkownicy,mieszkańcy i w mig rozp**ą dworzec.Problem tkwi w mieszkańcach.Sprawa dotyczy nie tylko dworca generalnie w całym mieście jest syf i bałagan ludzie wyp***ą sąsiadom swoje śmieci pod okna.Straż miejska tych musiało by być po trzech na każdego mieszkańca na trzy zmiany pilnowani.Rumia jest miastem zasyfiałym i nie jest to wina miasta ,miasto tworzą jego mieszkańcy.
eMKa
Początkujący
Początkujący

29 sie 2011, o 09:58

Dworzec jest starym, zdewastowanym, śmierdzącym budynkiem i to nie mieszkańcy go zniszczyli tylko jakaś hołota, która też tu zamieszkuje;) a skoro już piszemy o brudzie/smrodzie, to może powiecie mi czy ten smród z oczyszczalni/wytwórni wędlin jest w granicach dopuszczalnych przez SANEPID czy inne takie? niby się do tego przyzwyczailiśmy, ale czy musimy?;)
Przegląd Mediów
Moderator

13 paź 2011, o 10:34

Nie zaczęli remontu, a już opóźnienia

Choć remont dworca kolejowego w Rumi - z wielką pompą zapowiedziany kilka miesięcy temu - jeszcze się fizycznie nie rozpoczął, już pojawiły się pierwsze opóźnienia. Jak obiecują jednak przedstawiciele kolei, nie będą one miały wpływu na opóźnienie zakończenia inwestycji. (...)

Dziennik Bałtycki, Marcin Lange
Opóźnienia wynikają z konieczności przeprowadzenia uzgodnień z właścicielami okolicznych gruntów, w sprawie wykonania przyłącza cieplnego oraz potrzeba wyczekania do zakończenia sezonu grzewczego.
W tym roku ma zostać ogłoszony przetarg na projekt przebudowy dworca.
ODPOWIEDZ