Bezpieczeństwo pracy przedsiębiorstwa, czy gospodarstwa rolnego to podstawa, dlatego warto zadbać w pierwszej kolejności o odpowiednie przechowywanie i składowanie surowców, oraz sprzętów wykorzystywanych na co dzień. Wszędzie tam, gdzie trzeba wprawić w ruch duże samochody, czy maszyny rolnicze, wykorzystywane są spore ilości oleju napędowego. Optymalnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o jego przechowywanie w warunkach, które nie zagrażają ludzkiemu zdrowiu bądź życiu, jest stosowanie specjalnych pojemników, czyli tzw. zbiorników paliwowych.

Jakie zbiorniki paliwowe wybrać?

Często stosowanym rozwiązaniem jest Zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy. To, ile zbiorników należy zakupić, jest uzależnione od wielkości zakładu oraz dziennego zapotrzebowania na paliwo. Im większa firma lub gospodarstwo, im więcej pojazdów, bądź sprzętów do obsłużenia, tym większe notuje się zużywanie oleju. Duże firmy mogą postawić na zbiorniki paliwowe o największych pojemnościach. Przedsiębiorcy, którzy mają niestacjonarny tryb pracy, mogą z kolei zamówić większą ilość pojemników o mniejszej pojemności, aby łatwo dało się je przetransportować, w razie potrzeby. Każdy zakład bądź gospodarstwo ma własne preferencje, dlatego nie istnieje jedna złota recepta.

Ergonomiczna budowa

Zbiorniki paliwowe dwupłaszczowe zostały tak wyprofilowane, aby łatwo je było przewieźć, czy obsługiwać. Najczęściej tworzone są na bazie walca, ale zdarzają się również pojemniki prostokątne. Z przodu znajduje się wbudowana otwierana skrzynia mieszcząca w sobie układ dystrybucyjny. U góry pojemnika umieszcza się zakręcane łuzy, by można było gołym okiem sprawdzić poziom oleju. Zbiorniki paliwowe są trwałe, odporne na potencjalne uszkodzenia mechaniczne oraz ekspansywne czynniki zewnętrzne, jak wiatr, czy opady atmosferyczne.

Korzyści dla użytkowników

Przedsiębiorcy wykorzystujący zbiorniki paliwowe dwupłaszczowe mają pewność, że zrobili wszystko, by należycie chronić swoich pracowników oraz mienie. Nie muszą obawiać się kontroli bezpieczeństwa na terenie zakładu, czy nieestetycznie wyglądających wycieków z oleju. Ze zbiorników łatwo jest przelać ciecz do urządzeń, które mają być zasilane, co skutkuje oszczędnością czasu. Zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy daje też realne możliwości oszczędzania pieniędzy, gdyż nie trzeba ich wydawać np. na usuwanie skutków nieprawidłowego przechowywania oleju napędowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here